Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgaviete Alīna Spreņģele no Norvēģijas: šis ir laiks, kad mainīt dzīvi

“Staburags” uzrunāja novadniekus, kuri dzīvo ārzemēs – kā viņiem klājas, kā viņu ikdienu ietekmē vīrusa izplatība viņa mītnes zemē.

Alīna Spreņģele no Jaunjelgavas, dzīvo un strādā Norvēģijas galvaspilsētā Oslo:

— Norvēģijā dzīvoju gadu, strādāju restorānā. Īsti nezinu, kāda situācija valda valstī kopumā, šobrīd ievēroju 14 dienu karantīnu, jo nesen atgriezos no Latvijas. Man nav saslimšanas pazīmju, bet visiem, kas ieradušies no citām valstīm, jāievēro divu nedēļu karantīna mājās.Karantīnas periodam ir vairāki plusi, man ir iespēja pievērsties nodarbēm, kurām agrāk laika nepietika. Svarīgi, lai cilvēki šajā laikā nebūtu vieglprātīgi un lieki nedotos ārā. Ja ir iespēja strādāt no mājām, tas arī jādara. Ja cilvēki ievēros rekomendētos pasākumus un ierobežojumus, tad viss būs kārtībā.Lai ierobežotu slimības izplatību, daudzas valstis ierobežojušas cilvēku pārvadājumus, tostarp atcelti avioreisi. Pēdējā laikā uz Latviju lidoju reizi mēnesī. Šobrīd esmu pazaudējusi divas iegādātās aviobiļetes par lidojumiem, kas bija plānoti aprīlī. Aviokompānija kompensāciju neizmaksāja, bet tas arī ir saprotams, jo finansiāli visiem atlīdzināt nav iespējams. Robežas ir ciet, un ceļošana ir apturēta. Šobrīd nav nojausmas, kad robežas atkal būs vaļā. Man ir paveicies, ka nav nepieciešams doties uz Latviju un riskēt ar savu un līdzcilvēku veselību. Ja arī robežas šobrīd būtu vaļā, ceļot būtu neprātīgi. Arī pēc 14 dienu karantīnas uz darbu nedošos, jo publiskās iestādes, tostarp restorāni, ir slēgti. Tāpat nenotiek arī kultūras un citi pasākumi.Es neesmu no tiem, kas ir panikā. Protams, man ir sarūpēti pārtikas krājumi, lai varētu iztikt, bet paniskā veikalu izpirkšana ir pārspīlēta. Izmantoju šo laiku lietderīgi, mums visiem šis ir labs laiks, kad mainīt dzīvi. Cilvēkiem vienmēr bijušas atrunas — laika trūkums, darbs un citi apstākļi, kas traucē pareizai ēšanai, fiziskām aktivitātēm, grāmatu lasīšanai. Tagad mums ir laiks sevis attīstīšanai un pilnveidošanai, kas nav slikti. Galvenais ievērot ierobežojumus un produktīvi izmantot laiku.

Novadu ziņas