Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesē atklāj tūrisma sezonu

Kokneses novada dome apstiprinājusi maksu Kokneses tūrisma informācijas centra sniegtajiem pakalpojumiem, tostarp ieejas maksu pilsdrupās, kas stājās spēkā 1. maijā. Savukārt 15. maijā ar dažādiem pasākumiem atklāta tūrisma sezona novadā.

Tradicionālie Sama modināšanas svētki, ar kuriem parasti atklāja tūrisma sezonu, šogad gan nenotiks, taču atbilstoši drošības noteikumiem vairāki pasākumi 15. maijā tomēr plānoti.  

Divās vietās paredzēts tirdziņš — pie Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas vārtiem varēs iegādāties dažādus stādus un citas dārzam aktuālas un noderīgas lietas, savukārt pa taku no estrādes laukuma līdz viduslaiku pilsdrupām būs amatnieku darinājumu tirdziņš. Pilsdrupās savu darbību sākuši divi jauni individuālie tūrisma pakalpojumu sniedzēji — SIA “Jinns”, kas piedāvā virtuālos lidojumus virs Kokneses, un “Olalā! Cafe”. Likteņdārzā aktīvās atpūtas cienītāji varēs izmēģināt jaunu orientēšanās spēli, kas aizraus un asinās prātu. Dienas gaitā būs iespēja doties izbraucienos ar jauno kuģīti “Gulbis”. 

15. maijā biedrība “Baltaine” pie Radošās mājas ārā piedāvās radošas aktivitātes. Bioloģiskā saimniecība “Janavas” aicina izstaigāt dabas taku, kurā iepazīt nupat pavasara saulītē dīgušos savvaļas un ārstniecības augus. 

Braucienus piedāvās arī kuģītis “Vīgante”.

Visiem pasākumiem jāpiesakās iepriekš, un jāievēro visi valstī noteiktie drošības pasākumi.

Tūrisma sezonas laikā noteikti arī izcenojumi pakalpojumiem, kurus sniedz tūrisma informācijas centrs, kas ir spēkā no 1. maija. Ieejas maksa Kokneses pilsdrupās pieaugušajiem noteikta 1,80 eiro. Dažādām cilvēku grupām paredzētas atlaides, pirmsskolas vecuma bērniem un invalīdiem ieeja ir bez maksas. Pilsdrupu teritoriju var arī iznomāt pasākumiem, maksa —  85 eiro stundā, par atsevišķu samaksu tiek piedāvāti kāzu uzvedumi, viduslaiku tērpu noma, dažādas spēles, izglītojošas ekskursiju programmas un citi piedāvājumi. Individuālie tūrisma pakalpojumu sniedzēji saviem pakalpojumiem noteikuši savas cenas.

Foto no Kokneses tūrisma informācijas centra

Novadu ziņas