Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesē piemin deportācijas 80. gadadienu

Pieminot Latvijas iedzīvotāju pirmās masu deportācijas 80. gadadienu, 14. jūnijā vienlaikus visā valstī notika pasākums "Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām", kurā visā Latvijā vienlaikus lasīja 1941. gadā izsūtīto iedzīvotāju vārdus.
Koknesē, Stacijas laukumā, pie represēto piemiņas akmens, pulksten 10:50 tika translēta Valsts prezidenta Egila Levita uzruna, bet pulksten 11 Kokneses kultūras nama direktore Inguna Strazdiņa nolasīja 1941. gadā svešumā aizvesto Kokneses novada iedzīvotāju vārdus. 

1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. 1941. gada 14. jūnijā no Kokneses pagasta izveda trīs ģimenes, kopskaitā 13 cilvēku, bet no Bebru pagasta izsūtīja vienu cilvēku. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris aicināja  atcerēties un atminēties tos cilvēkus, kas neatgriezās no izsūtījuma, uzsverot, kāda nozīme ir politikai un varai pār cilvēku likteņiem.  Skanot smeldzīgām vijoles skaņām, represētie pie pieminekļa un jaunatklātajām piemiņas plāksnēm, uz kurām iegravēti represēto vārdi,  nolika ziedus. 

14. jūnijā pie izsūtīto  piemiņas vietas Bebros, kura tapusi ar Latvijas politiski represēto apvienības atbalstu, arī gūla ziedi.

Novadu ziņas