Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kokneses “Gundega” strādās visu vasaru

Kokneses PII “Gundega” vadītāja Rita Gabaliņa stāsta, ka jau kopš 15. aprīļa iestādes tehniskie darbinieki un skolotāji izmanto atvaļinājumus. Tas bija novada domes aicinājums, kuram darbinieki neiebilda. Tie, kas nebija nodarbināti, izmantoja pelnīto atpūtu.

“Turpinām strādāt, nodrošinot dežūrgrupu darbu. Plānojam atvērt vēl kādu dežūrgrupu. Turpināsim saglabāt ārkārtas situācijas ierobežojumus, nelielu bērnu skaitu grupās, lai ievērotu izvirzītos drošības pasākumus. Katru gadu vienu mēnesi vasarā iestāde bija slēgta, šobrīd esmu saplānojusi darba procesu līdz septembrim. Ja izdosies pie tā pieturēties, tad droši varu teikt, ka strādāsim visu vasaru. Būs dežūrgrupas, kurās varēs atstāt bērnus vecāki, kam nav iespējas nodrošināt citu pieskatīšanas veidu. Tas jau ir jūtams, vecākiem ir bijušas darbnespējas lapas un atvaļinājumi, viņi pakāpeniski atgriežas darbā. Ne visi var organizēt darbu, strādājot attālināti no mājām. Ar bērniem, kas ir mājās, visu šo laiku strādājam attālināti e-klasē. Ar 18. maiju atvērām piecgadīgo un sešgadīgo grupu. Veselības ministrijas mājaslapā ir norādījums, kādā no vasaras mēnešiem bērniem, kam nākamgad jāsāk skolas gaitas, klātienē jānorit intensīvam mācību procesam. Konsultējoties ar kolēģiem un domi, plānojam intensīvo divu — trīs nedēļu mācību procesa norisi organizēt augusta pirmajās nedēļās. Ja ierobežojumi netiks pagarināti, tad tajā laikā ierastajā režīmā varētu strādāt visas dārziņa grupas. Visi skolotāji un tehniskie darbinieki būs pakāpeniski izmantojuši atvaļinājumus, un mēs atgriezīsimies ierastajā procesā. Pagaidām mums viss ir mierīgi un nekādu aizdomu par saslimšanu ar koronavīrusu nav. Iestādes medmāsiņa uzrauga darbiniekus un bērnus, šajā laikā nav bijis pat neviena saaukstēšanās gadījuma. Ja nolems, ka pārbaudes ir obligātas, mēs tās veiksim, bet pašreiz tādu nepieciešamību nejūtu. Ceru, ka mums šis vīruss paies secen. Ievērojam visas higiēnas un distancēšanās prasības. Pastaigas notiek tikai iestādes teritorijā, lai pasargātu no iespējamas tikšanās bērnus un darbiniekus ar citiem cilvēkiem,” stāsta Rita Gabaliņa.

Novadu ziņas