Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkurss vidusskolēniem

Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo nozīmi vides problēmu risināšanā, “Latvijas Valsts meži” (LVM) sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”, AS “Latvijas Finieris”, SIA “Rīgas meži” un Valsts izglītības satura centru organizē vidusskolēniem stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”. Līdz 31. janvārim ikvienam 10. — 12. klases skolēnam vai profesionālās izglītības iestādes audzēknim vecumā no 16 līdz 19 gadiem ir iespēja piedalīties “Latvijas Valsts mežu” organizētajā stipendiju konkursā. Trīs kārtās jaunieši iepazīst, pēta dabā un risina jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Šī gada tēma — koksnes biorafinēšana.

Bioekonomika balstās uz trīs ilgtspējīgas attīstības pamatprincipiem — dabu, ekonomiku un sabiedrību — un apzīmē pāreju no fosilajiem uz atjaunojamajiem resursiem. Tā ietver noslēgtā cikla produktu apriti, kurā viena procesa atkritumprodukts ir otra procesa izejmateriāls. Bioekonomika paver iespējas Latvijas ekonomikas attīstībai, balstoties uz tās spēcīgākajām nozarēm — mežsaimniecību un lauksaimniecību

Novadu ziņas