Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kundze autobusā ar telefonu fotografē pasažierus bez maskām 1

Redakcijā saņēmām zvanu no kādas jaunjelgavietes, kura visai interesantā veidā cīnās ar epidemioloģisko prasību neievērotājiem. Kundze autobusā ar telefonu fotografē tuvumā sēdošos pasažierus bez maskām, lai liktu viņiem aizdomāties. Vai tas ir atļauts?

Kundze autobusā brauca uz Rīgu. Vairumam pasažieru sejai bija mutes un deguna aizsegs, taču ne visi šo noteikumu sabiedriskajā transportā ievēroja. “Iekāpa kāda sieviete. Apsēdās netālu no manis un norāva masku. Viņai bija saaukstēšanās pazīmes — šķaudīja, puņķojās. Domāju, nu labi, izšņauks degunu un liks masku atpakaļ, bet nekā. Noteikumi visiem ir vienādi. Kāpēc man riskēt ar savu veselību un apdraudēt gaidāmo operāciju? Nolēmu nofotografēt braucēju. Viņa to juta, iespējams, palika neērti un masku uzvilka. Citā reizē bija līdzīgs gadījums, tikai šoreiz tas bija kāds pāris. Uz viņiem mana taktika gan neiedarbojās, un maskas tā arī palika rokās. Kad stāstīju to meitai, viņa mani sabiedēja, ka esmu pārkāpusi datu aizsardzību. Vai tā ir? Uzņemtās bildes nekur nepublicēju, fotografēju, lai vērstu negodprātīgo braucēju uzmanību,” stāsta jaunjelgaviete.

Datu valsts inspekcijas pārstāve Agita Silniece informē, ka Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2. panta 2. punkta apakšpunkts nosaka, ka Regula neattiecas uz tādu personas datu apstrādi, ko veic fiziskā persona tikai personiska vai mājsaimnieciska pasākuma gaitā. Šeit gan ir jāņem vērā, ka fotoattēls nekur netiek publicēts, līdz ar to minētajā gadījumā nav pārkāpti Vispārīgās datu aizsardzības regulas noteikumi.

Komentāri 1

okfprem

Slima kundze...paskatītos ka viņai patiktu kad viņu filme. Ka Arī itka nekur nebuplisko foto-video viss kā tad ne tad. Nee Tas Ir parkāpums filmēt citus svešus cilvēkus

pirms gada, 2020.11.13 15:23

Novadu ziņas