Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kur likt tukšu ugunsdzēsības aparātu?

“Staburagā” pirms kāda laika bija liels raksts par automašīnu aizdegšanos un kā rīkoties tādā situācijā. Bija norādīts arī tas, ka automašīnā noteikti jābūt ugunsdzēšamajam aparātam. Taču, ko darīt ar šo aparātu, kad tam beidzies derīguma termiņš vai tas ir izlietots? Vai to var vienkārši izmest atkritumos vai varbūt atdot ugunsdzēsējiem glābējiem — jautā “Staburaga” lasītājs?

Atbildi sniedz Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.
— Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka ugunsdzēsības aparātiem pēc ražotāja noteiktā garantijas termiņa beigām vai konstatējot bojājumus, piemēram, koroziju, neatbilstošu spiediena rādījumu u. c., jāveic tehniskā apkope. Ja ražotājs nav noteicis ugunsdzēsības aparāta tehniskās apkopes biežumu, ugunsdzēsības aparāta tehniskā apkope jāveic ne retāk kā reizi piecos gados.
Tehnisko apkopi var veikt tikai ugunsdzēsības aparātu tehniskās apkopes vietās, kura atbilst noteiktām prasībām un tiek sertificētas.
Ja iedzīvotājs nevēlas ugunsdzēsības aparātam veikt tehnisko apkopi, bet vēlas to nomainīt ar jaunu vai arī tam vairs nav iespējams veikt tehnisko apkopi, tad ir vairākas iespējas:
• ja ugunsdzēsības aprāts ir izlietots vai tajā vairs nav spiediena, tad par iespēju nodot ugunsdzēsības aparātu var interesēties metāllūžņu pieņemšanas punktos;
• ja ugunsdzēsības aparāts nav lietots un spiediena rādījums spiediena indikācijas ierīcē (manometrā) liecina par to, ka aparātā ir spiediens, tad par ugunsdzēsības aparāta nodošanu var interesēties to tehniskās apkopes punktos vai bīstamo atkritumu savākšanas vietās, bet abos gadījumos tas lielākajā daļā gadījumu būs maksas pakalpojums.
“Staburags” noskaidroja, ka Aizkrauklē ugunsdzēsības aparātu tehnisko apkopi neveic. Tuvākās vietas, kur to dara, ir Ogrē un Jēkabpilī, un tas ir maksas pakalpojums.

Aizkraukles reģionā darbojas vairāki šķiroto atkritumu nodošanas laukumi. Atkritumu apsaimniekotājs SIA “Ķilupe” skaidro, ka ugunsdzēsības aparātus, bet tikai tukšus, var nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos kā metāla atkritumus.


Novadu ziņas