Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurmenē sākas Pēterdienas

No 24. līdz  29. jūnijam Vecumnieku novada Kurmenē notiks Pēterdienas svinības. Katra diena Pēterdienas svinībām Kurmenē ir veltīta kādam tēmai.

Iesildīšanās diena. 25. jūnijs.
Dienas notikumi aizsāksies ar mālošanu un ziepju darbnīcu, kā arī Pēterdienas cepļa kurināšanu, kas piesaista daudzu uzmanību, jo melnā māla trauki ir lielā cieņā. 12:00 Mālošana. Ziepju darbnīca. Cepļa kurināšana.17:00 Torņu mūzika. Slavēšanas grupa "Viņš ir šeit".18:00 Dievkalpojums. Vada bīskaps Andris Kravalis.21:00 Vakarēšana pie gaļas skārņa. Duets Daiga Petkeviča un Normunds Jakušonoks .

Tirgus diena. 26. jūnijs.2020.gadā Kurmenē tika atjaunota sena tradīcija – tirgus placis pie baznīcas. Šogad gadatirgu, kurā varēs iegādāties tautā iemīļotu mākslinieku darinājumus, vadīs un tajā piedalīsies Olga Rajecka kopā ar saviem draugiem Igo, Katrīnu Dimantu un daudziem citiem. Mūziķi parūpēsies par līksmu un labu noskaņojumu apmeklētājiem.  Vislatvijas Pēteru saietā Tirgus laukumā sirsnīgi tiks sveikti visi izcilā vārda īpašnieki Pēteri. Savukārt pie Kurmenes baznīcas varēs baudīt atjaunoto seno tradīciju - torņu mūziku - no balkona skanēs Ivetas un Vidvuda Medeņu balsis.

Plkst. 10.00 Gadatirgus. Olga Rajecka un draugi -  Igo, Katrīna Dimanta un citi. Vislatvijas Pēteru salidojums.

12.00 Torņu mūzika. Iveta un Vidvuds Medeņi.

13.00 Dievkalpojums.

14:30 Procesija Sv.Pētera evaņģēlija pēdās.

19:00 Koncerts. Gatis Breijers (klavieres) un Karlīna Priedēna (vokāls/flauta) .

20:00 Vakarēšana pie gaļas skārņa.

Dzejas diena. 27. jūnijs.

Svētdiena iesāksies ar Roberta Matinovska saksofona torņu mūziku un dievkalpojumu. Dzejas pēcpusdienā, kā arī vakarēšanā viesosies dzejnieks un mūziķis Lauris Valters.

Plkst. 11:00 Torņu mūzika. Roberts Martinovskis.

12:00 Dievkalpojums. Vada arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

14:00 Dzejas pēcpusdiena. Dzejnieks un mūziķis Lauris Valters.

19:00 Pravietis, mūzikls. Pēc Halīla Džibrāna darba motīviem. Muzicē Jānis Polis

.20:00 Vakarēšana pie gaļas skārņa.  Mūziķis Lauris Valters.


Pa Mēmeli uz Pēteriem. 28. jūnijs.

Lēnā un rāmā Mēmele ir gana pievilcīga un atraktīva laivotāju pulkiem, tādēļ svētku priekšpēdējā diena solās būt prieka pilna tiem, kuri būs pie upes.

Plkst. 11.00 Pulcēšanās.

12:00 Starts – ar laivām pa Mēmeli.

18:00 Dievkalpojums. Vada Andris Priede.

20:00 Vakarēšana pie gaļas skārņa.  DJ. Kārlis Blumfelds, DJ. Viesturs Mašinskis.


Pēterdiena. 29. jūnijs.

Pēterdienas svinību Kurmenē pēdējā diena sāksies ar ģitārista Jāņa Bērziņa torņu mūziku. Sv.Pētera dienas svētku liturģiju vadīs bīskaps Edvards Pavlovskis. Diena noslēgsies ar pateicības koncertu

.Plkst. 15.00 Torņu mūzika. Ģitārists Jānis Bērziņš.

16.00 Dievkalpojums. Vada bīskaps Edvards Pavlovskis. Iestiprināšanas sakramenta izdalīšana.

18.00 Vakarēšana pie gaļas skārņa.  

19.00 Tradicionālais Kurmenes Pēterdienas noslēguma koncerts.

Novadu ziņas