Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurmenes pamatskolā jauna direktore 1

Kurmenes pagasta padomes deputāti nule amatā apstiprināja jauno pamatskolas direktori Gundegu Dravu. Iepriekšējais direktors no darba aizgāja veselības problēmu dēļ.

Gundega Drava Kurmenes pamatskolā strādā sešus gadus. Viņa ir pirmsskolas bērnu skolotāja, šobrīd Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā maģistrantūrā studē skolvadību.

— Pirmsskolas skolotāja esmu jau 17 gadu, — saka Gundega Drava. — Esmu strādājusi bērnudārzos Saulkalnē un Rīgā. Taču nolēmām meklēt mājvietu tālāk no pilsētas burzmas. Nopirkām māju Kurmenē un pārcēlāmies dzīvot šeit. Tieši tolaik skolā meklēja pirmsskolas skolotāju, jo piecus un sešus gadus veco bērnu sagatavošana skolai bija obligāta.

Sākumā bija nepierasti strādāt ar lauku bērniem. Viņi domā un spriež daudz vienkāršāk, ir tiešāki un atklātāki.

Dravas kundze spriež, ka viņa nav vienīgā, kura no skolotāju kolektīva bija piemērota direktores amatam. Tomēr direktora darbā ir daži ierobežojumi — nav iespējams vadīt tik daudz stundu, kā līdz šim, un vismaz vienai no kolēģēm tas bija iemesls atteikties no šī amata.

— Pagaidām vēl tikai iepazīstu darba nianses un nezinu, vai ar pirmsskolas vecuma bērniem varēšu strādāt līdzšinējā apjomā, — saka direktore. — Daudz laika jāvelta skolas saimniecības sakārtošanai un dokumentu sagatavošanai. Jau pavasarī paredzēta skolas akreditācija.

Dravas kundzes kolēģes priecājas, ka direktori izdevies atrast no skolotāju vidus. Ir daudz sarežģītāk, ja direktors atnāk no citurienes un labi nepārzina situāciju.

Komentāri 1

Novadu ziņas