Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurmenes “Pūpolos” notiks bezmaksa seminārs par meža apsaimniekošanu

Sestdien, 31.oktobrī, meža īpašnieki, apsaimniekotāji un citi interesenti aicināti uz Vecumnieku novada Kurmenes pagastā esošo meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritoriju “Pūpoli”, kur notiks bezmaksas seminārs par meža apsaimniekošanu — informēja “Pūpolu” pārvaldnieks Raimonds Mežaks.


Seminārs plānots mežā, teorētisko stāstījumu apvienojot ar praktiskiem meža apsaimniekošanas paraugobjektiem gan Kurmenes, gan Jaunjelgavas pagastos.


Paredzēts, ka pasākumu atklās Meža konsultāciju un pakalpojumu centra mežsaimniecības konsultante Rita Daščiora, kura pastāstīs par pašreizējām aktualitātēm saistībā ar atbalsta pasākumiem meža īpašniekiem. Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” zinātniskā asistente Gundega Done pastāstīs par lielo pārnadžu bojājumiem mežsaimniecībā un aizsardzības pasākumu plānošanu. Raimonds Mežaks informēs par meža inventarizāciju, tās nosacījumiem un nozīmi meža īpašniekam.


Līdztekus ekspertu stāstījumam un praktiskiem piemēriem dabā, pasākuma dalībnieki diskusijā ar Raimondu Mežaku un Pasaules Dabas Fonda Meža programmas vadītāju Jāni Rozīti varēs iepazīties arī ar dažādiem citiem meža apsaimniekošanas un dabas objektiem īpašumā — plantāciju mežu, tā izveidi un apsaimniekošanu, izlases cirtēm un kopšanas cirtēm dažādu vecumu mežaudzēs, bioloģiski augstvērtīgu mežaudzi — Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu.


Pasākumu rīko demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” īpašnieki, Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs un Pasaules Dabas Fonds. Visi semināra dalībnieki aicināti pieteikties Pasaules Dabas Fondā, zvanot uz telefona numuru 67505640 vai rakstot uz info@pdf.lv. Seminārs ir bezmaksas.

Novadu ziņas