Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauces tilts Seces pagastā vairs nav drošs

Viens no daudzajiem tiltiem, kas Jaunjelgavas novadā šķērso Lauces upi, šogad nonācis pastiprinātā “Latvijas Valsts ceļu”, “Latvijas Autoceļu uzturētāja” un Jaunjelgavas novada pašvaldības uzmanības centrā. Tilts atrodas uz divu pagastu —
Daudzeses un Seces — robežas, bet ir Seces pagasta pārvaldes pārziņā. Pēc speciālistu izpētes konstatēta pastiprināta tā konstrukciju nodilšana, tādēļ pārvietošanos pār tiltu iero­bežos.

Pērn uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi”, izpētot pašvaldībai nodotos objektus, tajā skaitā tiltus, tik vien noteica kā nokrāsot to margas. Šogad atkārtotas pārbaudes laikā uzņēmuma pārstāvji pievērsuši uzmanību nesošajām konstrukcijām. Konkrētais tilts tiek pamatīgi noslogots vasaras sezonā. Tā kā netālu ir grants karjers, pār to ikdienā nereti pārvietojas desmitiem kravas automašīnu. Pārbaudes uzrādīja dzelzsbetona konstrukciju būtisku nodilumu, vietām atkailinātu dzelzs armatūru. Uzņēmums uzdeva pašvaldībai veikt tilta ekspertīzi. Arnis Mencendorfs, Seces pagasta pārvaldes vadītājs, teic, ka inženieru birojs “Kurbada tilti” šogad vasarā veica pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās celtā objekta izpēti. Ekspertīzes izmaksas  — ap 1000 eiro. Secinājumi — tilts sācis bojāties, un tāpēc noteikts, ka uz tā vienlaikus drīkst atrasties tikai viens transporta līdzeklis, kura pilna masa nedrīkst pārsniegt 44 tonnas. Jāveic arī satiksmes pārvada brauktuves sašaurināšana uz vienu brauktuves joslu tilta brauktuves vidū. Sašaurināšana nozīmē betona bloku izvietošanu, kas neļautu uz tilta uzbraukt divām automašīnām, kā arī attiecīgo ceļa zīmju novietošanu. Izmaiņas transporta kustībā noteiks no 1. novembra. Ņemot vērā tilta bojājumu progresu, šāda satiksmes organizācijas shēma būtu pieļaujama ne ilgāk kā divus gadus no shēmas ieviešanas brīža. Šis ir īslaicīgs risinājums arī tāpēc, ka papildus esošajam grants karjeram drīzumā darbi sāksies jauna izstrādē. Jaunjelgavas novada pašvaldība devusi atļauju esošā karjera paplašināšanai. Tas savukārt draud ar vēl intensīvāku smagā transporta kustību. Noteikto divu gadu laikā pašvaldībai jāpieņem lēmums par tur­pmāko rīcību. Viena no idejām ir smago automašīnu transportam pie­lāgot pašvaldības ceļu, kas ved gar “Indrānu”, “Zemturu” mājām un caur Škutāniem un Talsiņu tālāk līdz autoceļam Aizkraukle—Sece. Cits variants paredz pārbaudīt otru tuvumā esošo tiltu un, iespējams, smagā transporta kustībai izmantot to. Trešais vari­ants — salabot esošo vai pat uzcelt jaunu. Izmaksas jauna tilta būvei varētu sniegties simtos tūkstošos eiro.

Novadu ziņas