Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likteņdārzs saliedē tautu un simbolizē stipru un zaļoksnu Latviju

Nolūkā atzīmēt 15 gadus kopš Likteņdārza tapšanas pirmsākumiem šodien dārzā viesojās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kuri iestādīja veltījuma ozolus. To stādus sarūpēja AS Latvijas Valsts meži, kas ir Likteņdārza ilggadīgs sadarbības partneris. Stādi audzēti LVM Kalsnavas kokaudzētavā un labos apstākļos augs vairākus simtus gadu.

Egils Levits, Latvijas Valsts prezidents: “Likteņdārzā var apzināties un redzēt vizuāli to, ko mēs dēvējam par latviešu likteņkopību. Cilvēki vienā noteiktā laikmetā ir piedzīvojuši to pašu likteni, tos pašus apstākļus, kas bijuši traģiski. Tas ir ļoti nozīmīgs nācijas saliedēšanas elements, ka mēs visi to atceramies. Staigājot pa Likteņdārzu, mēs varam pārdomāt mūsu tautas kopīgo likteni un veidot savu vīziju nācijai nākotnē.”

Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Latvijas Valsts prezidente: “Likteņdārzā ir ļoti pacilājoša sajūta, te ir skaista vide, lai arī šeit atceramies mūsu tautas sūro likteni. Te esam vedināti domāt, ka dzīve turpinās, nāk jaunas paaudzes un ceļ tālāk mūsu Latviju. Apcerīgā daba Likteņdārzā rada iespaidu par laika tecējumu, kas ir aizrāvis līdzi daudzas dzīves, daudzus mūžus sagrāvis par daudz priekšlaicīgi, tai pašā laikā koki aug un nāk jaunas paaudzes, kas, cerams, varēs dzīvot laimīgāku dzīvi un veidot stipru un zaļoksnu Latviju. Iestādot koku un domājot par to, kā tas augs un zaļos, es domāju, kā kuplos mūsu tauta un lai tik smagas vētras, kādas ir bijušas pēdējos 100 gados, mūsu tautai vairs nekad neiet pāri.”

Abiem jauniestādītajiem ozoliem pievienoti novēlējumi nākamajām paaudzēm. Egils Levits savā novēlējumā raksta: “Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.”, savukārt Vaira Vīķe-Freiberga novēl: “Audz, zel un zaļo Latvijai līdzi!”

Novadu ziņas