Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazzalves pamatskolā ierīko videoierakstu studiju

Kamēr Covid-19 pandēmijas dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas rezultātā skolēni zinības apgūst, ar saviem skolotājiem sadarbojoties attālināti, skolas laiku izmanto ne tikai mācību procesa nodrošināšanai, bet arī mācību materiālās bāzes pilnveidei. Arī Mazzalves pamatskola izmanto šo laiku mācību uzlabošanai.

Mazzalves pamatskola un tās skolotāji arvien turpina meklēt jaunus, arvien labākus risinājumus, kā skolēniem labāk palīdzēt mācību procesā attālinātā režīmā.

Skolā tikko kapitāli renovētajā, moderni aprīkotajā, bet vēl svinīgi neatklātajā angļu valodas un ģeogrāfijas kabinetā stacionāri iekārtota improvizēta “videoierakstu studija”, lai priekšmetu skolotāji varētu sekmīgi veikt jaunās mācību vielas skaidrojuma videoierakstu. Īpaši aktīvi šo iespēju izmanto matemātikas skolotāja Silvija Ivanova.

Lai skolēniem grūtāk saprotamās tēmas izskaidrotu un reizē gūtu atgriezenisko saiti, skolotāji strādā arī tiešsaitē, izmantojot interneta platformas “Microsoft Teams”, “Skype”,“ Zoom”, kuras ir sakārtotas lietošanai gan skolotājiem, gan skolēniem. Platformā “Zoom” īpaši veiksmīgi strādā skolotāja Anda Freimane.

Skolotāji izmanto arī televīzijas stundas, ko integrē attālinātās apmācības procesā. Par veiksmīgām tās atzinušas latviešu valodas skolotāja Silvija Lisovska un mājturības un latviešu valodas skolotāja Daiga Pabērza, interešu izglītības skolotāji Silvija Ivanova un Kaspars Baltacis. Skolotāji klasēm un pirmsskolas grupām izveidojuši “WhatsApp” grupas, kurās veiksmīgi sazinās un kopā risina problēmas, dalās priekos par sasniegumiem. Skolotāji daudzus materiālus izstrādā paši un ar e-klases starpniecību nodod tos audzēkņiem.

Mazzalves pamatskolā bez pārtraukuma darbojas pirmsskolas 1,4—4 un 5—6 gadus veco bērnu dežūrgrupas. Arī tur skolotājas ar e-klases un “WhatsApp” starpniecību koordinē klātienē grupiņas neapmeklējošo bērnu izzinošo darbību, ko organizēt nākas vecākiem. 

Novadu ziņas