Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Naksnīga pastaiga Skrīveros

Sagaidot Lāčplēša dienu un 18. novembra valsts svētkus, Skrīveros izgaismoti vairāki objekti. 

Visi Skrīveru novada iedzīvotāji Latvijas dzimšanas dienu aicināti svinēt, 18. novembrī dodoties “Karogu braucienā” pa Skrīveriem. Brauciena sākums pulksten 16 stāvlaukumā pie “Klidziņas”. Ikvienam “Karogu brauciena” dalībniekam lūgums parūpēties par karodziņu savai automašīnai, kā arī ieteicams padomāt par īpašu sava spēkrata noformējumu. Pasākuma dalībnieki lūgti ievērot patlaban valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un distancēšanās prasības! 
Pie stilizētā spēka ozola Skrīveru centrā šajā vakarā tiks demonstrēts arī Skrīveru novada pašvaldības iestāžu sagatavotais video sveiciens novada iedzīvotājiem. Tas tiks publicēts arī Skrīveru novada domes mājaslapā un digitālajā stendā pie vidusskolas.

Skrīveru novadā apskatāmie gaismas objekti 

1.Sociālās aprūpes centrs “Ziedugravas”.
Centrālā – 11. korpusa – ēkas fasāde izgaismota Latvijas karoga krāsās. Iebraukšana: līdz barjerai, kas norobežo iebraukšanu iestādes teritorijā. Objekts apskatāms no pulksten 17 līdz 21.

2. Daugavas un J. Purapuķes ielas krustojums.
Izgaismoti Latvijas karogi un latvju raksti.

3. Amatnieku parkā pie Skrīveru novada domes ēkas. 
Sveču gaismas objekts.

4. Skrīveru kultūras centrs.
Ābeļdārzā – gaismas sveiciens Latvijai.

5. Skrīveru Mūzikas un mākslas skola.
Gaismas ansamblis “Arī mēs Latvijai” – izgaismoti ēkas logi un pagalmā skolas absolventa Kristapa Piternieka diplomdarbs “Planētu parāde”.

6. Pie piemiņas akmens Daugavas ielā. Skrīveriešu gaismas sveiciens stilizētā spēka ozola zaros.
  Iedzīvotāji aicināti te iedegt svecītes, lai gaisma nedziest līdz 18. novembra vakaram.

7. Pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis”.
Automašīnu stāvlaukumā – gaismas objekts “Ugunskurs”. Iestādes teritorijā – “Staro Sprīdītis” un citi vecāku un darbinieku gatavotie gaismas objekti.

8. Skrīveru izmēģinājumu saimniecība.
Ceļa malā – vides objekts “Logs uz Latviju.”

9. Pirmsskolas izglītības iestāde “Saulēni”.
Gaismas objekti.

10. Zemkopības institūts.
Šosejas Rīga-Daugavpils malā: sarkanbaltsarkanā spēle dabā.

Iedzīvotāji individuāli var nolikt svecītes pie Kureliešu piemiņas akmens, atminoties tos, kuri izcīnīja Latvijas brīvību. Dome aicina iedzīvotājus gaismas objektus apskatīt kopā ar savām ģimenēm, ievērojot pulcēšanās un ārkārtējā situācijā valstī noteiktos ierobežojumus!

Gaismas objekti ir Skrīveru novada pašvaldības iestāžu darbinieku un viņu komandas – vecāku un citu atbalstītāju – sagatavota dāvana svētkos novada iedzīvotājiem. To gatavošanā galvenais resurss ir cilvēku idejas un darbs, tie sagatavoti bez būtiska budžeta līdzekļu ieguldījuma.

Novadu ziņas