Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neretas novadā gar Latvijas robežu noiet sirdskilometru

Jau par tradīciju Neretas novadā kļuvis 21. jūnijā noiet pa novada Latvijas robežu katram savu sirdskilometru, tā ieminot ceļu labām domām, ģimeņu tradīcijām, novada vienotībai.


Pa Neretas novada robežu vijas 55 kilometri — Neretas pagastā 8, Pilskalnes pagastā 19, Mazzalves pagastā 28. Pagastu kultūras darbinieku rosināti, sirdskilometru noiet gan draugi, gan ģimenes ar bērniem, gan pa vienam aktīvākie un atsaucīgākie novada ļaudis. Kā vienojoša zīme ir cepurīte ar “1836” simboliku. Dažam galvā ir visu trīs gadu krāsainās cepurītes — gan sarkanā, gan zaļā, gan šīgada zilā.

Jau trešo gadu visi pulcējas Pilskalnē uz tradicionālo pasākumu “Izgaismo Latviju!” Šogad Saulgriežos pulcējāmies Strobuku pilskalnā, kurš bija īpaši saposts svētku rotā. Jolanta Albrehta vadīja vainagu vīšanas, laimes kūlīšu darināšanas darbnīcas. Viss pilskalns rotāts ar latviešu spēka zīmēm.

Pasākumu atklāja Pilskalnes kultūras darba organizatore Mirdza Varekoja, visiem sirsnīgus sveicienus Saulgriežos domes vārdā nodeva Žanna Miezīte. Katrs, pieliekot savu pagalīti, iededza lielo Strobuku pilskalna ugunskuru. Spēcīgi izskanēja vienotā aplī ap ugunskuru kopā dziedātās latviešu spēka dziesmas. Neizpalika jautras rotaļas, ievērojot visus distancēšanās noteikumus, lustīgi danči un, protams, mielošanās ar pīrādziņiem, sieru, kvasu un arī ar sātīgu zupu.

Pilskalnieši allaž bijuši viesmīlīgi un draudzīgi. Viņi māk organizēt un māk svinēt svētkus. Jauki, ka vismaz reizi gadā Strobuku pilskalna gaismā sasildās gan pilskalnieši, gan mazzalvieši, gan neretieši — visu mūsu novada Latvijas pierobežas pagastu cilvēki. Aicināti arī zalvieši, kuri ir mūsu novada viducītī. Lai šī vienojošā, sirsnīgā un patriotiskā tradīcija neizzūd!
Novadu ziņas