Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārsteidz Aizkraukles līnijdeju grupas pārstāves — visām godalgas!

Senioriem veltītās līnijdeju sacensības “Senioru kauss” Latvijā notiek jau astoto gadu. Šogad pirmo reizi tās tika rīkotas ārpus Rīgas un mājvietu rada Kokneses novada Bebru pagastā — bijušajā Vecbebru tehnikumā.

Sacensību dienā lielā skolas sarīkojumu zāle bija pilna — sacensībām pieteicās 48 individuālie dejotāji, 11 deju grupas, kurās kopā bija 88 dejotāji, kā arī aptuveni 200 skatītāju un līdzjutēju. Sacensību dalībnieki bija no Aizkraukles, Rīgas, Aizputes, Ādažiem, Baložiem, Bērzgales, Drabešiem, Dekšārēm, Gaiķiem, Jaunpils, Jelgavas, Jumpravas, Kokneses, Kuldīgas, Limbažiem, Pļaviņām, Talsiem, Viļāniem, Varakļāniem, Zaubes. Deju grupas ieradās ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas (Viļņas un Panevēžas), un pirmo reizi tajās piedalījās arī dejotāji no Igaunijas (Valgas). Dejotāju sniegumu vērtēja titulēti dejotāji un deju pasniedzēji no Latvijas un Lietuvas.

Līnijdejas ir vienas no demokrātiskākajām, jo tās piemērotas principā jebkuram, kurš vēlas dejot. Tās apvieno dažādus deju stilus, nav vajadzīgs pāris, un te nav vecuma ierobežojuma. To apliecināja gan mazie Ingas Ozoliņas dejotāji no Kokneses, kuriem priekšnesums “Senioru kausa” atklāšanā bija pirmā uzstāšanās, gan arī suminātie vecākie un pieredzējušākie dejotāji. Vecākā dejotāja, ko sveica Vecbebros, jau pārkāpusi 80 gadu slieksni. Šogad gan viņa sacensībās nepiedalījās, bet nākamgad noteikti solīja atkal startēt. Sveica arī dejotājus, kuri piedalījušies visos astoņos “Senioru kausos”, un viena no tādām ir Skaidrīte Dapkuse no Kokneses, kura ar līnijdejām aizrāvusies jau vismaz desmit gadu.

Pārsteigumu šajās sacensībās sagādāja Aizkraukles līnijdeju grupas pārstāves, kuru deju skolotāja arī ir Inga Ozoliņa. Aizkraukles grupa atjaunotajā sastāvā kopā dejo tikai pusotru gadu, lai gan atsevišķu dejotāju pieredze ir krietni lielāka. Šīs bija viņu pirmās sacensības. Pieredzējuši dejotāji un deju instruktori atzina, ka, trenējoties tik īsu laiku, sacensībās parādītais sniegums bijis lielisks. Un to apliecina arī gūtie panākumi — visas Aizkraukles dejotājas ieguva godalgotas vietas. Katra savā vecuma grupā Agita Grīnvalde-Iruka un Mirdza Elste izcīnīja 1. vietu, Izolde Stugle ieguva 2. vietu, Ināra Zvirgzdiņa — 3. vietu.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 17. janvāra numurā. 

Videoierakstā dejo Ādažu senioru deju kolektīvs "Varavīksne".


Novadu ziņas