Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc koncerta Kurmenē cienās ar cepeti

“Brauciet sestdien uz Kurmeni, te būs daudz laba, ko piedzīvot,” aicina priesteris Andrejs Mediņš. 4. janvārī Kurmenes baznīcā skanēs labdarības koncerts, kurā muzicēs Igo, Dita Lūriņa un “Putnu balle”, bet baznīcas parkā viesi tiks cienāti ar cūkas cepeti un sautētiem kāpostiem.

Sestdien, 4. janvārī, pulksten 13 Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīcā izskanēs labdarības koncerts “Tev tuvumā”. Tajā grupa “Putnu balle”, aktrise Dita Lūriņa un Igo (Rodrigo Fomins) aicinās ikkatru no mums sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas, un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visa gada garumā. Savukārt koncertā iegūtos līdzekļus izmantos Kurmenes baznīcas atjaunošanai.
Gatavojoties Kurmenes katoļu baznīcas 150 gadu jubilejai, biedrība “Kalna svētību kopiena” un Kurmenes katoļu draudzes priesteris Andrejs Mediņš iecerējuši atjaunot vēsturisko ēku, kas pēdējo 20 gadu laikā ir cietusi no mitruma. Andrejs Mediņš stāsta, ka šajā labdarības koncertā iegūtie līdzekļi tiks izlietoti baznīcas akmens grīdas iegādei. Patlaban baznīcā ierīkota un darbojas grīdas apkures sistēma, līdz ar to ēkā ir silti. Tāpat pie baznīcas esošā mācītājmāja no grausta pārvērsta par apdzīvojamu ēku, kurā ierīkota apkure. Šajā ēkā dzīvo kopienas ļaudis, kas piedalās baznīcas sakārtošanas darbos. Sākta arī baznīcas parka un dīķa tīrīšana un atjaunošana.
Andrejs Mediņš stāsta, ka sestdien baznīcas viesi parkā varēs sildīties pie ugunskura un tiks cienāti ar štovētiem kāpostiem un cūkas cepeti. “Viss būs pa īstam!” saka priesteris.
“Pa īstam” aizvien darbojas arī baznīcas parkā iekārtotā dzīvā Bētleme, kurā ir dzīvnieki un putni, eņģeļi. To visu Kurmenē varēs redzēt tikai līdz 5. janvārim.
“Ko tur daudz runāt, mums ļoti vajag cilvēkus, kas nāktu palīgā,” piebilst Andrejs Mediņš. Viņš aicina visus, kuriem ir gribēšana un varēšana, doties talkā uz Kurmeni ar saviem zāģiem, krūmgriežiem, jo darāmā tur visiem pietiks.
Savukārt biļetes, lai noskatītos labdarības koncertu, nopērkamas gan interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, gan turpat baznīcā, arī koncerta dienā.  Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas.
“Esmu ļoti pateicīgs visiem tiem cilvēkiem, kuri atbalsta, apmeklē koncertus. Atsaucība ir liela, un esmu ļoti, ļoti pateicīgs, ka Latvija nav vienaldzīga,” saka Andrejs Mediņš.

Novadu ziņas