Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmais Sēlijas dziesminieku koncerts Secē (VIDEO)

Seces kultūras namā 21. augustā ieskandināja “Dziesminieku dienas Sēlijā”. Koncerts reizē bija jauno mūziķu vasaras skolas, kura Secē norisinās jau sesto gadu, noslēgums, kurā Seces un Aizkraukles jaunie mūziķi koncertēja kopā ar Austrasbērniem.

Dziesminieku dienas Sēlijā ir šī gada lielākais dziesminieku notikums, kurā pulcējās dalībnieki no visas Latvijas un šoreiz tās izskanēja vēsturiskajā Sēlijas novadā. Pagājušās nedēļas nogalē dziesminieki, dzejnieki, rakstnieki un mākslinieki sadziedājās Daudzevā, Staburagā, Sunākstē un Jaunjelgavā, bet pirmais festivāla koncerts skanēja Secē.Pagājušajā nedēļā Seces pagastā notika jauno mūziķu vasaras skola, kura šoreiz gan nebija tik plaša kā citus gadus, kad pulcēja daudzus jaunos mūziķus un viņu skolotājus no tuvākiem un tālākiem novadiem. Šoreiz vairākas dienas kopā muzicēja un atpūtās jaunie ģitāristi – Artūra Zemnieka audzēkņi, viņiem piebiedrojās arī Seces kultūras nama popgrupa “Saulstariņi”, to vada skolotāja Jolanta Puķīte. Bērni ne tikai muzicēja, bet arī apceļoja Sēliju, viesojoties Viesītē un Saukā. Tāpat mazie “Saulstariņi” koncertēja pansijā “Vīgante” Staburaga pagastā.

  


Pirmajā Sēlijas dziesminieku koncertā bērni un jaunieši rādīja vasaras skolā paveikto un koncertā viņiem piebiedrojās jaunā dziedātāja Anna Krista Ostrovska, kur iepriekšējos gadus vadīja vokālistu meistarklases šajā nometnē, kā arī Austrasbērni.

Dziesminieces Austras Pumpures skolnieki jeb Austrasbērni Secē bija sabraukuši no daudzām Latvijas vietām – gan no Liepājas, kur ir viņu “kodols”, gan no Rīgas, Jūrmalas un citām Latvijas vietām. Koncertā daudzu ģitāru pavadījumā skanēja gan visu iemīļotas, gan Austrasbērnu radītas skaistas melodijas. Klausītājiem līdzi dziedot, izcili skanēja gan “Smilšu rausis”, gan liepājnieku neformālā himna  "Pilsētā, kurā piedzimst vējš" un koncerts izvērtās ļoti sirsnīgs un jauks.Novadu ziņas