Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņās aizņemsies naudu jaunās bibliotēkas izbūvei

Pļaviņu novada dome Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā bija iesniegusi projektu ēkas Raiņa ielā 45, Pļaviņās, pārbūvei par bibliotēku un āra lasītavas izveidi kā augstas gatavības investīciju projektu valsts līdzfinansējuma saņemšanai. Tas diemžēl nav atbalstīts, jo visiem pieteikumiem naudas nepietika, tāpēc pļaviņieši meklē jaunu risinājumu, lai novada un bērnu bibliotēka tomēr varētu pārcelties uz jaunām telpām.


Bibliotēkas pārbūve ir pašvaldības šī gada prioritāro darbu sarakstā. Pašvaldības budžetā nauda šim mērķim nebija paredzēta, bet meklētas iespējas, kā piesaistīt līdzfinansējumu, un veikti būvdarbu iepirkumi. Tā kā valsts līdzfinansējums nav pieejams, Pļaviņu novada dome nolēma ņemt 400 000 eiro aizņēmumu no Valsts kases bibliotēkas pārbūves projektam, nākamā gada pašvaldības budžetā paredzot tam papildus 119 926,41 eiro lielu līdzfinansējuma daļu.


Ārkārtas domes sēdē, lemjot par šo jautājumu, Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss skaidroja, ka pašvaldībām šobrīd ir iespēja aizņemties ilgtermiņā prioritāro projektu īstenošanai, ko paredzēts darīt. Bibliotēkas pārbūves izmaksas ir 520 000 eiro, par ko jau veikts būvdarbu iepirkums. Ņemot 400 000 aizņēmumu, trūkstošo summu var paredzēt nākamā gada pašvaldības budžetā, jo šogad vēl papildus rast tādus līdzekļus nav iespējams. Kā atzina priekšsēdētājs, pašvaldības kredītportfeli aizņēmums palielinās līdz 14% 2023. gadā. Pēc tam atkal būs kritums.


Pļaviņu novada domes izpilddirektors Aivars Bardovskis piebilda, ka tā ir ierasta prakse, ka lielākus būvprojektus īsteno divos gados, turklāt šādos sarežģītos finansiālos apstākļos.


Lēmums akceptēts Aizkraukles novadā apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas sēdē, un atzinuma saņemšanai aizņēmuma pieteikums iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.  

Novadu ziņas