Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņas apmeklē Izraēlas vēstniece

Vizītē Pļaviņās šonedēļ ieradās Izraēlas vēstniece Latvijā Orli Gila ar dzīvesbiedru Ronu. Viņi iepazina nelielu daļu pilsētas vēstures, saistošākos objektus, apmeklējot arī ar ebreju kopienu saistītas piemiņas vietas. 

Orli Gila ir Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā no 2019. gada septembra. Pļaviņu apmeklējums vēstniecei bija ceļā uz Daugavpili, kur savas darbības laikā Latvijā viņa bija pirmo reizi. Orli Gilas kundzi galvenokārt interesēja pilsētas vēstures, kultūras un dabas vērtības, ar ko Pļaviņas ir bagātas. Viešņu ar to iepazīstināja izglītības, kultūras, tūrisma jomas pārstāvji un jaunieši. 

Tikšanās ar Pļaviņām un pļaviņiešiem vēstniecei sākās Daugavas ielā 50, klausoties stāstījumu par pilsētu, likteņupi Daugavu un pavasara palu laiku, baudot upes krastu skaistumu. Pļaviņu kultūras centrā viesi aplūkoja Izraēlas vēstniecības Latvijā atbalstīto latviešu fotomākslinieka Harija Peltes izstādi “Skati un baudi”, kurā attēloti izraēliešu iecienītākie ēdieni, bet neliels ieskats latviešu kultūrā baudīts Zviedru skan­stu estrādē, klausoties Klintaines pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Dzirnas” dziedājumu. Tur Orli Gila tikās arī ar Pļaviņu jauniešiem, ar interesi uzklausot, kā viņi dzīvo un jūtas savā novadā, kādi ir viņu nākotnes plāni, mudinot viņus izmantot iespējas gan savā valstī, gan pasaulē. Vēstniece uzsvēra, ka ikviena pieredze dod zināšanas un jaunas iespējas. 

Apciemojuma noslēgumā viesi apmeklēja vietas, kas visspilgtāk glabā piemiņu par ebreju kopienas klātbūtni Pļaviņās — Gostiņus ar to kultūrvēsturisko parku un ebreju kapsētu, kur viņa nolika ziedus pie pieminekļa 1941. gadā nacistu nošauto bērnu piemiņai. Tās ir vietas, kas iezīmē būtisku lappusi arī Pļaviņu vēsturē. 

Orli Gila atzina, ka viņa izbaudīja ik mirkli šajā viesošanās reizē, jo redzēts un uzzināts daudz interesanta. Tā bijusi viena no emocionālākajām tikšanās reizēm, un viņa cer vēlreiz atgriezties šajā pilsētā. Arī Latvija kopumā vēstnieci sajūsmina ar savu skaitumu un dabas bagātībām. Viss ir tik zaļš, skan dažādu putnu balsis, kas tik ļoti kontrastē ar Izraēlu! 

— Latvijā es jūtos labi, brīvi un cilvēki ir tik jauki. Aizvadītais gads gan bija ļoti ierobežots, un daudz nevarēja būt ārpus mājas, bet pamazām var vairāk izbraukt, ko cenšos izmantot, lai tuvāk iepazītu Latviju, veicinot saikni starp abām valstīm. Ekonomika ir galvenā abu valstu vienojošā joma, kas no Latvijas puses varētu būt kokmateriāli, bet Izraēla var piedāvāt dažādu tehnoloģiju iespējas. Katrā ziņā abu valstu tālākai sadarbībai ir labas perspektīvas, — teica Orli Gila. 

Novadu ziņas