Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņās iekārto dienas centru un grupu dzīvokli

Īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu, Pļaviņu novadā izremontētas un iekārtotas telpas dienas aprūpes centra un grupu dzīvokļa izveidei. Darbību tie sāks pēc šo sociālo pakalpojumu reģistrēšanas Sociālo pakalpojumu reģistrā.


Projekta “Dienas aprūpes centra un grupu dzīvokļa izveide Pļaviņu novadā” mērķi ir Pļaviņu novadā dzīvojošajiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem nodrošināt kvalitatīvu un atbilstošu vidi un pakalpojumus, palīdzot viņiem iekļauties sabiedrībā. Dienas aprūpes centrs Pļaviņās, Lielajā ielā 37, bijušā bērnudārza ēkā Gostiņos, paredzēts desmit vietām pieaugušajiem un tikpat vietām bērniem, un tas aprīkots ar mēbelēm, interaktīviem ekrāniem nodarbībām, datortehniku un attīstošajām spēlēm. Grupu dzīvoklis četriem cilvēkiem atrodas Vietalvā, Aveņu ielā 2—2, un arī atbilstoši iekārtots ar mēbelēm un sadzīves tehniku.

Pļaviņu novada domes projektu vadītāja Olita Znotiņa informēja, ka pašvaldība jau apstiprinājusi dienas aprūpes centra un grupu dzīvokļu nolikumus. Šobrīd turpinās izvērtēšana, kā īstenots projekts, un sākts reģistrācijas process sociālo pakalpojumu sniegšanai, kas ilgs apmēram mēnesi. Kad tas viss noslēgsies, centrs un dzīvoklis, kas ir Pļaviņu novada domes izveidotas sociālā dienesta struktūrvienības, varēs uzņemt apmeklētājus un iemītniekus.


Pļaviņu novada sociālā dienesta vadītāja Eva Zeipe-Mača stāsta, ka tuvākajā laikā izsludinās darbinieku pieteikšanos, ko algos pašvaldība. Apzināti un izvērtēti cilvēki, kuri varēs saņemt jaunos pakalpojumus. Tie ir gan Pļaviņu novadā dzīvojošie, gan šos pakalpojumus varēs piedāvāt citiem novadiem, jo interese ir. Dienas centrā apmeklētāju skaits ir ierobežots, un arī Covid-19 ievieš savas korekcijas, bet, sākoties darbībai, varēs vērtēt, kā to labāk organizēt.


Fakts

Projekta kopējie izdevumi ir 115 243,51 eiro, no tiem 85% attiecināmos izdevumus sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 3,75% ir valsts budžeta dotācija pašvaldībām, pašvaldības finansējums — 11,25%.

Novadu ziņas