Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņu pašvaldība atsakās no prēmijām

Pļaviņu novada domes sēdē pieņemts lēmums neizlietot prēmijās pašvaldības budžetā paredzētos 45 000 eiro. Tos novirzīs pašvaldībā, tās iestādēs un struktūrvienībās strādājošo darbinieku algu paaugstināšanai nākamajā gadā.

Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss atzina, ka nevar noliegt darbinieku paveikto, bet šajā laikā, kad sabiedrība piedzīvo krīzi, lemt par ikgadējo prēmiju piešķiršanu nav korekti. Prēmiju vietā, kas tomēr ir vienreizējs pasākums, viņš rosināja atbalstīt darbiniekus ar algas palielināšanu, kas nebūs ļoti liels, bet tomēr pastāvīgāks ieguvums.

Pārrunājot šo jautājumu sēdes starplaikā un lemjot par to, daļa deputātu tam piekrita, bet daļa nē. Kā atzina Juris Ikaunieks, nav godīgi liegt darbiniekiem saņemt šo atbalstu par savu darbu, tādējādi arī zūd nozīme domes veiktajai ikgadējai darbinieku darba izvērtēšanai. Ņemot vērā tās rezultātus, vajadzēja piešķirt prēmijas, jo cilvēki ar atdevi strādājuši un pelnījuši pateicību Ziemassvētkos. Par visiem vienādas prēmijas, kaut arī mazākas — līdz 20 procentiem no algas —, izmaksāšanu bija arī novada domes izpilddirektors Aivars Bardovskis, atzīstot, ka šogad daudzi darbinieki lielākoties strādājuši ārkārtas apstākļos. Līdz ar to cilvēku darbs būtu novērtēts.
Deputātiem bija iespēja pirms kārtējās sēdes iesniegt savus priekšlikumus prēmiju sadalei, bet, kā atzina Aigars Lukss, tajos nebija vienotības. Turklāt izvērtējums katram ir būtisks turpmākajās darba gaitās, kas īpaši nozīmīgi pēc novadu reformas. Pļaviņu novada domes juriste Ilga Visocka skaidroja, ka saskaņā ar Darba likumu darbiniekam izvērtējums būs nepieciešams arī atlaišanas procesā reformas gaitā.

No nākamā gada valstī minimālā alga pieaugs līdz 500 eiro, kas līdz ar obligāto atalgojuma palielināšanu mūzikas, mākslas skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem pašvaldības budžetā prasīs 47 000 eiro. Lai saglabātu algu diferenci, Aigars Lukss piedāvāja apsvērt divus variantus — palielināt tās vēl katram par 34 eiro vai septiņiem procentiem. Pie šī jautājuma pašvaldības deputāti atgriezīsies, lemjot par pašvaldības nākamā gada budžetu, bet, balsošanā nepiedaloties deputātiem, kuri strādā pašvaldībā, lēmums par prēmiju neizmaksāšanu tomēr pieņemts.

Novadu ziņas