Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pret Covid-19 vakcinējas arī Aizkraukles mediķi

Šonedēļ Aizkraukles slimnīcā tika nogādāta pirmā vakcīna pret Covid-19 un sākta Aizkraukles mediķu vakcinācija.

Veselības ministra Daniela Pavļuta izdotais rīkojums paredz, ka turpmāk pret Covid-19 brīvprātīgi tiks vakcinētas visas ārstniecības iestādēs strādājošās ārstniecības personas, ārstniecības atbalsta personas un darbinieki, tajā skaitā arī psihoneiroloģiskajās slimnīcās. Iepriekš vakcinēja tikai lielo slimnīcu darbiniekus, sestdien sāka vakcinēt ģimenes ārstus, bet no tagad šo iespēju var izmantot visi mediķi, tajā skaitā arī ārstu palīgi, medicīnas māsas, zobārsti.

Ārstniecības iestādēm savās mājaslapās jāpublicē mediķiem viegli pieejama informācija par vakcinācijas kārtību un pieteikšanās iespējām, un Aizkraukles medicīnas centrs to izpildījis — vietnē amc.lv lasāms, ka Aizkraukles slimnīca sniedz vakcinācijas pret Covid-19 pakalpojumus ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām, pierakstīties vakcinēšanai var no pulksten 8 līdz 12 un no pulksten 13 līdz 17, tālrunis pierakstam — 65133873, bet elektroniskā pieteikuma vietne — info@amc.lv.

Vakcinācija notiek un arī tur­pmāk notiks Aizkraukles slimnīcas uzņemšanas nodaļas procedūru kabinetā.  SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne informē, ka no 149 slimnīcas un poliklīnikas darbiniekiem vēlmi vakcinēties izteica apmēram trešā daļa, pārējie vēl nogaida, domā. Ap 10 darbinieku, kuri strādā arī citās medicīnas iestādēs, jau vakcinējušies citur. Covid-19 jau izslimojušie 15 Aizkraukles mediķi pagaidām nevakcinēsies, priekšroku dodot kolēģiem, jo saskaņā ar pētījumiem pēc izslimošanas antivielām organismā vajadzētu būt apmēram trīs mēnešus.

Visu Latvijas vakcinācijas kabinetu adreses un kontaktinformāciju var atrast Nacionālā veselības dienesta mājaslapā. Karti izveidojis Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un Zāļu valsts aģentūru.

Pagaidām vakcinācija pret Covid-19 Latvijā notiek tikai ar farmācijas uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” ražoto vakcīnu “Comirnaty”.

Novadu ziņas