Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Pūpolos”, mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā — atvērto durvju diena

Sestdien, 26. oktobrī, mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā “Pūpoli”, kas atrodas Vecumnieku novada Kurmenes pagastā, notiks seminārs — atvērto durvju diena. Sākums — 10. Ieeja — bez maksas. Pasākumu rīko demonstrējumu teritorijas īpašnieki, Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs un Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību un Valsts darba inspekciju. Pasākuma atklās demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks, kurš pastāstīs par to, kāpēc meža apsaimniekošanā priekšroka tiek dota nekailciršu meža  apsaimniekošanas modelim.  
Mežsaimniecības konsultante Rita Daščiora klātesošos iepazīstinās ar jaunumiem, kas saistīti ar Eiropas Savienības atbalstu meža īpašniekiem. Savukārt Valsts darba inspekcijas vecākā inspektore Liene Budzinska un vecākā inspektore Līga Jansone atgādinās par darba aizsardzības prasībām meža izstrādes jomā. Pasākuma pirmo daļu noslēgs Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedrs Andris Dekants, kurš pastāstīs par mazā ērgļa aizsardzību Latvijā. Pasākuma otrajā daļā interesentiem būs unikāla iespēja dabā iepazīties ar mazā ērgļa ligzdu, kurai izveidots mikroliegums. Aizsargājamā teritorija atrodas četru kilometru attālumā no demonstrējumu teritorijas — Neretas novada Mazzalves pagastā. Semināra noslēgumā dalībniekiem būs iespēja dabā iepazīties ar  jaunākajiem kopšanas un izlases ciršu objektiem, tajā skaitā izlases cirti plantāciju mežā.

Novadu ziņas