Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīts Kokneses vēlēšanu iecirknī

Šorīt Kokneses vēlēšanu iecirknis tāpat kā visā Latvijā darbu sāka pulksten septiņos no rīta. Neviens vēlētājs gan pie durvīm negaidīja, pulksten 7. 20 ieradās pirmais. Līdz pulksten 8 bija nobalsojuši 11 vēlētāji, bet līdz 8. 20 jau 33.

Ieejot vēlēšanu iecirknī, kas bija iekārtots Kokneses novada domes ēkā, valdīja ļoti patīkama, sirsnīga gaisotne. Brīžam te bija vairāki vēlētāji, brīžam nebija neviena. Ievērojot epidemioloģiskās prasības, pirms ieiešanas vēlēšanu iecirknī vēlētāji nodezinficēja rokas. Patīkami, ka bija padomāts arī par aizmāršām, kuri bija aizmirsuši paņemt sejas aizsargmaskas vai pildspalvas – to visu varēja dabūt pie ieejas vēlēšanu iecirknī.
Vēlēšanu iecirkņa vadītāja Dace Kļaviņa teic, ka pagaidām grūti prognozēt vēlētāju aktivitāti. Pirmvēlēšanu dienās gan Kokneses novadā bijuši visaktīvākie vēlētāji Aizkraukles reģionā – nobalsojuši vairāk nekā 400 iedzīvotāji.

Pie vēlēšanu iecirkņa sastapām koknesieti Edgaru Arvīdu Ādamsonu ar dēlu. Edgara kungs teic, ka izvēlēties, par ko balsot, bija ļoti sarežģīti. Vēl pirms biļetena aizpildīšanas kārtīgi padomājis. Nākotnē skatoties cerīgi, jo, viņaprāt, sadrumstulotais valsts modelis nekam neder. ”Es , piemēram, atceros, ka Ulmaņlaikā Koknese bija Rīgas apriņķī. Man dzimšanas apliecībā tā arī rakstīts, ka esmu dzimis Kokneses pagasta Rīgas apriņķī. Jo lielāks apriņķis, jo labāk. Neticu, ka tamdēļ mazie ciematiņi paliks aizmirstībā,” teic koknesietis. Citādās domās gan ir viņa dēls. Viņaprāt, no reformas nebūs nekāda labuma. Viņš savu izvēli veicis pēc citu ieteikuma. ”Ko man līdz balsot par kādu deputātu kandidātu, kurš pārstāv citu novadu un kuru es nepazīstu. Skaidrs, katrs taču deķīti vilks uz savu pusi,” teic Ādamsona kunga dēls.

Novadu ziņas