Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas “Skrīveru pipari”

Skrīveros sākušās orientēšanās sporta aktivitātes “Skrīveru pipari”, kurās var iesaistīties ikviens interesents. Iecerētas vairākas aktivitātes, bet pirmajā dalībniekiem jāatrod 20 kontrolpunkti Skrīveru novada teritorijā.

Orientēšanās aktivitātes rīko orientēšanās sporta entuziaste Tamāra Kosmačova sadarbībā ar Skrīveru kultūras centra tūrisma un sporta darba organizatori Zigrīdu Sprukti. No 9. līdz 23. augustam norisinās orientēšanās poligons, kurā var piedalīties ikviens interesents, lai ne tikai jauki pavadītu laiku, bet arī mācītos, pārbaudītu savas spējas un prasmes orientēšanās sportā. 

Zigrīda Sprukte stāsta: “Lai piedalītos pirmajā orientēšanās sporta aktivitātē, Skrīveru kultūras centrā jāpaņem karte, pēc kuras jāmeklē 20 kontrolpunkti. Varam pačukstēt, ka viens no tiem ir netālu no Skrīveru kultūras centra. Dalībnieki kontrolpunktus var meklēt jauktā secībā, katrā kontrolpunktā ir viens burts. Tie jāieraksta kartē un tā — ar dalībnieka vārdu — jāiesniedz Skrīveru kultūras centrā. Dalībnieki, kuri būs to paveikuši, saņems nelielas piemiņas balvas.” “Dalībnieki šādi mācās lasīt karti, apstaigā Skrīverus un mēģina atrast sarkanbaltos kontrolpunktus, tāpēc šo aktivitāti var nosaukt par poligonu— apmācību,” saka Tamāra Kosmačova. 

Kontrolpunktus var meklēt līdz 23. augustam.Savukārt no 23. augusta līdz 23. septembrim Skrīveros notiks jau nopietnākas orientēšanās sacensības, izmantojot “Qrenteering” aplikāciju un atzīmējot atrastos punktus savā tālrunī. Kontrolpunktos būs kodi, kuri jāreģistrē telefonā. Dalībniekiem būs dota viena stunda laika, tās laikā  reģistrēs katra apmeklētos  punktus. Rezultātus palīdzēs apkopot Latvijas Orientēšanās federācija, un tos katrs varēs redzēt arī internetā. Dalībnieki startēs vairākās grupās — ģimeņu, jauniešu, senioru.“Gribam, lai skrīverieši piedalās, iepazīst šo sporta veidu. Varbūt tas viņus piesaistīs un radīsies interese piedalīties sacensībās arī citviet,” saka Tamāra Kosmačova. 

“Varbūt Skrīveru novads kādreiz piekritīs arī orientēšanās sacensībām naktī, ko organizē Orientēšanās federācija.”Septembrī vai oktobrī iecerēta orientēšanās diena pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis” un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā. Tāda izglītības iestādēs jau notikusi pirms diviem gadiem.Orientēšanās sporta aktivitāšu organizatore Tamāra Kosmačova savulaik absolvējusi Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu. Tur kopā ar skolotāju Brikmani arī gūtas pirmās orientēšanās sporta iemaņas, un audzēkņi piedalījušies sacensībās. 

“Iepatikās, un šis sporta veids kļuvis par manas dzīves sastāvdaļu,” viņa saka. Skrīveros atgriezusies un dzīvo Tamāras meitas ģimene, un viņa vēlas šo sporta veidu atdzīvināt Skrīveros. Viena no idejām ir nākotnē Skrīveros rīkot sacensības, ko varētu nosaukt par “Zaļās zemes kausu”. 

Novadu ziņas