Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seces pagastā atklāts Strūves ģeodēziskā loka punkts “Bristen”

Šodien, 14. maijā, Jaunjelgavas novada Seces pagastā svinīgi atklāja atjaunoto Strūves ģeodēziskā loka punktu “Bristen”. Punkts ierīkots no 1823. līdz 1828. gadam ģeodēzista Karla Tennera vadībā.

Atklāšanā piedalījās Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, aizsardzības ministra padomnieks Raimonds Graube, bijušais aizsardzības ministrs, Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis, Nacionālā Kultūras mantojuma pārvaldes Zemgales nodaļas vadītāja Elvīra Mantrova, Latvijas ģeotelpiskās informācijas aģentūras, Jaunjelgavas un kaimiņu novadu pašvaldības pārstāvji, kā arī citi projekta realizētāji.

Ģeodēziskais loks ir 2822 km garš, tas šķērso 10 valstis un stiepjas no Ziemeļu Ledus okeāna piekrastes pilsētas Hammerfestas Norvēģijā līdz Izmailas pilsētai Ukraina, netālu no Donavas upes grīvas pie Melnās jūras.

Punkta rekonstrukcijas darbā piedalījās arhitekte, koknesiete Agra Bērziņa, metāla objektus veidojis novadnieks Ants Brimerbergs.

Novadu ziņas