Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrīveros apstiprina krīzes pabalstu un nomas maksas atlaides

Skrīveru novada domes deputāti lēmuši par atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem krīzes situācijā saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju.

Tiem iedzīvotājiem, kuriem vīrusa izraisītās krīzes dēļ samazinājušies ienākumi un nevar nodrošināt savas pamatvajadzības, var pieteikties krīzes pabalstam, kas Skrīveru novadā noteikts 65 eiro vienam cilvēkam. Uz to var pretendēt personas, kuras nesaņem dīkstāves pabalstu, reģistrējušies kā bezdarbnieki, bet vēl nesaņem pabalstu vai citu iemeslu dēļ palikuši bez ienākumiem. Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis piebilda, ka reizē ar krīzes pabalstu pašvaldība piemaksās arī 50 eiro par katru bērnu līdz 18 gadu vecumam. Daļu pašvaldības pabalstos izmaksātās naudas segs no valsts budžeta. Pabalsta pieprasītājiem jāvēršas sociālajā dienestā.
Pagarināts arī nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas termiņš. Likums paredz, ka šis nodoklis maksājams reizi ceturksnī, taču nu noteikts viens nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas termiņš — ne vēlāk kā 2020. gada 30. novembris. Līdz tam laikam netiks aprēķināti soda procenti, kas līdz šim tika rēķināti par nokavētajām maksājumu dienām.
Tāpat pieņemts lēmums par nomas maksas atlaidēm uzņēmējiem, kuri nomā pašvaldības telpas. Tiem, kuri ārkārtējās situācijas laikā nekustamo īpašumu vai kustamo mantu neizmanto saimnieciskās darbības veikšanai, nomas maksu nolemts atcelt. Citiem nomniekiem iespējams piemērot nomas maksas atlaidi atbilstoši ieņēmumu procentuālajam samazinājumam, bet ne vairāk kā 90 procentu no nomas maksas. Andris Zālītis informē, ka Skrīveros ir apmēram desmit uzņēmēju, kas nomā pašvaldības telpas. Tas ir ēdināšanas uzņēmums skolā, ģimenes ārstu un zobārstniecības prakses, kā arī skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji. Lēmumu par nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu pieņems pašvaldības īpašuma iznomātājs — SIA “Skrīveru saimnieks” valdes loceklis un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas direktors. Lai saņemtu nomas maksas atvieglojumus, komersantam jāraksta iesniegums, īpašuma iznomātājs to izvērtēs un lems par nomas maksas atvieglojuma apmēru.

Novadu ziņas