Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrīveros atkal reģistrēts viens Covid-19 slimnieks

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem Skrīveros reģistrēts jauns saslimšanas gadījums ar Covid-19. Iepriekšējais saslimšanas gadījums bija fiksēts marta beigās, un slimnieks izveseļojās. 

Aizkraukles, Kokneses, Pļaviņu, Jaunjelgavas un Neretas novadi ir brīvi no koronavīrusa — saslimšanas gadījumi pašlaik nav reģistrēti.

Aizkraukles novada domes sēde šodien vairs nenotika kultūras namā, kā tas bija iepriekš, bet domes sēžu zālē pašvaldības ēkā, divu metru distanci vairs neievērojot. Savukārt Skrīveru novada dome vēl ir piesardzīga — šodien domes sēde notika kultūras namā, deputāti sēdēja katrs pie sava galdiņa, ievērojot divu metru distanci. 

"Tā kā pēc ilga laika Skrīveros atkal ir reģistrēts Covid-19 slimnieks, būsim uzmanīgi!" aicina Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis. “Necelsim paniku, bet būsim uzmanīgi, piesardzīgi. Viens vai divi saslimušie vēl nav traģēdija, lai būtu jānosaka kādi ļoti stingri ierobežojumi, bet piesardzība jāievēro — aicinu “nečupoties”, nebraukt izklaidēties uz Rīgu, bet atpūsties tepat Skrīveros.”

Ņemot vērā situāciju valstī un izturoties atbildīgi, Skrīveros jau laikus, vēl pirms šī saslimšanas gadījuma, tika atcelta Futbolballe un novada svētki. Rīkot vai nerīkot kādu pasākumu — tā ir pašvaldību atbildība.  


Aktīvi Covid-19 saslimšanas gadījumi pašlaik ir reģistrēti 26 Latvijas pašvaldībās — arī  Gulbenes, Priekuļu, Babītes, Burtnieku, Garkalnes, Ikšķiles, Līvānu, Jelgavas, Ķekavas, Kocēnu, Ogres, Olaines, Madonas, Mārupes, Salaspils, Siguldas, Talsu, Viļakas novados, Rīgā, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā un Rēzeknē.

Līdz vakardienai Latvijā bija veikti 197 035 izmeklējumi un saslimuši 1228 cilvēki. Pavisam izveseļojušies 1052 Covid-19 pacienti, bet 31 miris.Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka līdz vakardienai stacionāros ārstējās pieci Covid-19 pacienti, visi ar vidēji smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 190 Covid-19 pacienti, tajā skaitā arī mirušie. 

Novadu ziņas