Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrīveros izveido grāmatu apmaiņas plauktu

Lai veicinātu lasīšanu, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā izveidots grāmatu apmaiņas plaukts, kurā savu vietu atradušas patiešām labas grāmatas.


Skolas mājturības un tehnoloģiju skolotāja Danute Podvinska stāsta, ka brīvo grāmatu apmaiņas plauktu izveidoja viņas vadītā ārpusstundu pulciņa “Dizaina studija” audzēkņi. “Daudzi jaunieši neiet uz bibliotēku, bet te viņi grāmatu var palasīt uz vietas starpbrīžos vai paņemt uz mājām. Mums patiešām ir labas grāmatas,” stāsta skolotāja. Grāmatu plaukts ikvienam skolēnam un arī skolotājam dod iespēju dalīties ar izlasītajām grāmatām un izvēlēties kādu citu no plauktā pieejamajām. “Ikviens tiek aicināts lasīt un nolikt plauktā izlasīto grāmatu, lai atkal paņemtu jaunu lasāmvielu. Grāmatu plauktā šobrīd ir pusaudžu iecienītas grāmatas latviešu un angļu valodā, kuras dāsni ziedojuši skolēni,” piebilst Danute Podvinska.
Līdzās grāmatu plauktam novietots arī galds un sols. Lai padarītu šo vidi interesantāku, piesaistītu uzmanību un motivētu apsēsties un palasīt, studijas meitenes  apgleznojušas vecos galdus ar skaistiem zīmējumiem, ko papildināja ar citātiem un teicieniem par grāmatu lasīšanu.
Galdu gleznojumu radošajā grupā bija Enija Panteļejeva, Jūlija Sprudzāne, Marta Plikša, Līga Survila, Madara Bērziņa, Sintija Teicāne, Sanija Vasiļjeva, Anna Bidiņa, Beāte Rumpāne un Evija Mārtiņa.

Novadu ziņas