Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrīveru aprūpes centrā ar Covid-19 saslimuši 33 klienti, divi miruši

Skrīveru sociālās aprūpes centrā “Ziedugravas” salimšana ar Covid-19 no 110 klientiem konstatēta pavisam 33 klientiem — informē Skrīveru novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elita Brovacka. 

Pirms nedēļas bija saslimuši 27 klienti. Vakar tika veikts atkārtots tests, un pozitīvi rezultāti bija vēl 6 klientiem. Divi  klienti, kuriem bija Covid-19, “Ziedugravās” ir miruši. Saslimuši arī vairāki darbinieki. 

Pašlaik centrā ir divas aktuālās aprūpētāju vakances, taču darbinieku trūcis arī pirms Covid-19 gadījumu atklāšanas. Lai nodrošinātu klientu aprūpi, esošie darbinieki pārkvalificējas, piemēram, aprūpi nodrošina arī tie, kas līdz šim bija nodarbināti klientu vannošanā. Jau ir parakstīti vairāki rīkojumi par piemaksām 50% apmērā no algas par Covid-19 pozitīvu klientu aprūpi, un šīs piemaksas darbinieki saņems februārī kopā ar atalgojumu par janvāri.

Pēc centra direktores Bebres-Kondrātes informācijas, sasirgušie ir izolēti, darbinieki sadalīti pa korpusiem, lai ikdienā viņi nesatiktos, ēdināšana tiek nodrošināta nevis ēdnīcā, bet istabiņās. 

Pavisam  "Ziedugravās" var uzņemt  122 klientus, taču esošās situācijas dēļ pašlaik jaunus klientus nav iespējams uzņemt.

Ar vakcinēšanos pret Covid-19 ir neskaidrības. Pašlaik centram uzdots apkopot informāciju par tiem klientiem un darbiniekiem, kas izteikuši vēmi vakcinēties, taču pansionātam tas ir liels slogs, jo jāziņo arī par tiem klientiem, kas šaubās. Diāna Bebre-Kondrāte uzskata, ka tas nav izdarāms vienā dienā, jo paralēli jāveic arī citi ikdienas darbi, kā arī jāapzvana klientu radinieki. 

Komentējot Labklājības ministrijas un citu ministriju izstrādāto un valdībā apstiprināto plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai sociālās aprūpes centros, iestādes vadītāja norāda, ka ministrija neizprot reālo situāciju, jo pašlaik vienīgais, kas ir zināms par plānu, esot statistikas apkopošana par inficētajiem un tiem, kas atlabuši. Dati par sasirgušajiem klientiem esot pieprasīti pēkšņi, jo ministre pagājušajā nedēļā nevarēja tos nosaukt, un tiem bija jābūt gataviem īsā laikā. Labklājības ministriju neesot interesējusi informācija par darbiniekiem, kas atveseļojušies.  Nav arī zināms,  kad tiks piegādāti plānā paredzētie antigēnu eksprestesti.

Plāns Covid-19 izplatības ierobežošanai sociālās aprūpes centros paredz īstermiņā novērst ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas klientu un darbinieku veselības apdraudējumu Covid-19 infekcijas izplatības laikā, bet vidējā termiņā paredz ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas pielāgot epidemioloģiskā apdraudējuma situācijai. 

Rīcības plānā noteiktie pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz koordinētas darbības septiņos rīcības virzienos, tajā skaitā iekļauta operatīvu jautājumu risināšana, situācijas monitorings un kontrole, epidemioloģisko drošības prasību ievērošana, infekcijas izplatības prevencija, komunikācija ar klientu tuviniekiem un institūcijām.

Novadu ziņas