Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Dzelzs vilks” muzicēs Skrīveros

14. februārī, visu mīlētāju svētkos, grupa “Dzelzs vilks” aicina uz koncertu Skrīveru kultūras centrā. Koncerts notiks grupas solista un dziesmu autora Jura Kaukuļa pusgadsimta dzimšanas dienas zīmē.

Koncertā skanēs “sulīgākās” dziesmas no dažādiem “Dzelzs vilka” daiļrades posmiem, fanus iepriecinās populārākās kompozīcijas un pavisam jaunas dziesmas. Koncertos nedzirdētās versijās izskanēs arī Jura Kaukuļa kompozīcijas, tapušas radošā sadarbībā kopā ar dažādiem māksliniekiem.
Juris Kaukulis, kurš 2020. gada februārī svin pusgadsimta jubileju, ir latviešu mūziķis, rokgrupas “Dzelzs vilks” vadošais solists un ģitārists, kura balss tembrs, harismātiskā snieguma maniere un nebeidzamā enerģija ārpus standartiem nav sajaucama ne ar vienu citu — ne velti 90. gados viņš alternatīvajā metālmūzikas skatuvē dēvēts par Panku.
Jura dibinātā grupa “Dzelzs vilks”, kas, gadiem ejot, kļuvusi arī par paša mūziķa alter ego, ir viena no populārākajām Latvijas rokgrupām, kas saņēmusi ievērojamu skaitu apbalvojumu gan par labākajiem roka un folka albumiem, gan dziesmām. Grupu 1991. gadā Juris Kaukulis, tolaik garmatains metālmūzikas fans, dibina dzimtajā Mālpilī kā metālmūzikas apvienību, kas gūst atzinību 90. gadu Latvijas alternatīvās mūzikas scēnā. Šobrīd tolaik izdotajiem albumiem “Mirušās kaijas” un “Palodze” ir Latvijas metālmūzikas kulta ierakstu statuss.
Uz plašāka popularitātes viļņa “Dzelzs vilks” Jura vadībā nokļūst pēc tūkstošgades mijas līdz ar albumiem “Lai arī tu būtu ar mani” (2001) un “Ļauj man tevi” (2003), kam seko “Manās mājās sieviešu nav” (2004), “Sārtā rītausma” (2007) un Dailes teātra izrādei “Tas trakais, trakais Harijs” rakstītais albums “Dzelzs vilka teātris” (2009). Top arī kopā ar “Dzelzs vilku” tapušie un latviešu folkloras iedvesmotie albumi “Vakara zvaigzne” (2005) un “Uijā, uijā, nikni vilki” (2008), arī rokmūzikas albumus “Dzīvnieks pilsētā” (2011) un “Perfekta rītdiena” (2014), kā arī labāko dziesmu izlase dubultalbumā “Dziesmas pilnmēness naktī” (2016).
Paralēli Juris Kaukulis rakstījis mūziku teātra izrādēm Dailes un Leļļu teātros (“Man arī būtu bail”, “Tas trakais, trakais Harijs”, “Riķa un Niķa stiķi”, “Makss un Morics”, “Puscilvēki”), kā arī mūziku dejas izrādēm, kinofilmām un televīzijas seriāliem (“Šķiršanās formula”, “16+”), kā arī pats nokļuvis aktiera lomā, atveidojot vienu no galvenajām lomām Andreja Ēķa filmā “Klases salidojums”.

Skrīveru novadā