Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slidotava dabā!

Vecbebros, uz Ornicānu dīķa, izveidota aptuveni 500 metru gara slidošanas trase. To izveidoja un pats labprāt ziemas priekiem nododas Artis Zvejnieks, sporta dzīves organizators Bebru pagastā.

Ledus biezums dīķī ir 12 līdz 14 centimetru. Makšķernieki izurbuši caurumus ledū, lai pārbaudītu tā biezumu, un netraucēti uz aizsalušās ūdens virsmas viņi sadzīvo ar slidotājiem. “Būšu čakls un centīšos tīrīt un uzturēt trasi, lai varētu slidot. Tiem, kam ir personīgās slidas vai ir iespēja aizņemties, var doties slidot. Brīvdienās uz ledus sastapu četras ģimenes, bez saviem radiniekiem un paziņām. Gan jau slidot gribētāju ir vairāk, taču ne visiem ir slidas,” stāsta Artis Zvejnieks. Prognozes ir daudzsološas, sals saglabāšoties turpmākās desmit dienas. Dodoties slidot, jāņem vērā laikapstākļi un jāizvērtē ledus biezums. Artis Zvejnieks lūdzis pagasta jauniešiem saskaņot savu atrašanos uz ledus ar vecākiem.

Līdzīgas aktivitātes notiek arī uz citām aizsalušām ūdenstilpēm visos novados. Jaunjelgavas novadā speciāli izbruģētā laukumā netālu no vidusskolas ierīkoti borti. Šonedēļ laukumā lies ledu, un plānots, ka nedēļas otrajā pusē uz tā jau varēs kāpt slidotāji. Pie laukuma būs arī informācija, cik cilvēku vienlaikus drīkst atrasties uz ledus, lai nepārkāptu epidemioloģiskos ierobežojumus, kā arī informācija par citiem piesardzības pasākumiem.

Novadu ziņas