Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Upes vieno novadus un valstis

Kokneses novada domē apstiprināts projekts “Dzīve pie upēm: tūrisma produktu attīstība, balstoties uz seno un mūsdienu Baltijas valstu vēsturi”. Koknese to īstenos sadarbībā ar Kauņas rajona pašvaldību, tās tūrisma un biznesa informācijas centru un Jaunjelgavas novada domi saistībā ar Latvijas—Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu.

Projekta mērķis ir veicināt tūrisma attīstību, balstoties uz vēsturisko, dabas un kultūras mantojumu, kas saistīts ar dzīvi pie upēm. Tās saista visus projekta partnerus. Koknese un Jaunjelgava atrodas līdzās Latvijas lielākajai upei Daugavai, savukārt Kauņas rajons — Nemunai, kas ir garākā Lietuvā.

Kokneses novada domes attīstības nodaļas projektu vadītāja Ieva Rusiņa stāsta, ka projekta partneri izvēlēti, lai veiksmīgi varētu īstenot ideju par ūdenstūrisma attīstību.

Saistībā ar šo projektu līdzās Kokneses viduslaiku pilsdrupām un parkam paredzēts izveidot laivu parku, kā arī seno ūdens transportlīdzekļu paraugu ek­sponātus — plostus, vienkočus, kravas platformas (strūgas), kas kalpos kā brīvdabas estrāde. Savukārt Jaunjelgavas novadā būs atpūtas vieta ar lapenītēm līdzās Staburagam un minerālūdens strūklaka Kulautuvā, Lietuvā. Paredzēta arī jauno mākslinieku rezidence Latvijā un jauno fotogrāfu Lietuvā, dažādi kultūras pasākumi, starptautiska konference par ūdenstūrismu, informatīvie stendi Latvijā un informācijas kiosks Lietuvā, visu vietu vēsturiskā izpēte par tirdzniecības laiku Daugavā. Iegūto informāciju izmantos tūrisma stendiem, informācijas punktam un ekskursijām. Par katru no vietām taps reklāmas video un QR kodu sistēma, kas kalpos kā ceļvedis ekskursijām.

Ieva Rusiņa teic, ka projekta īstenošanas pirmajā gadā galvenokārt paredzēti infrastruktūras darbi, kā arī materiālu, lietu iegāde, un tad notiks pieredzes apmaiņas braucieni uzņēmējiem, tūrisma un kultūras speciālistiem, mediju pārstāvjiem uz partneru teritorijām, lai tās labāk iepazītu, aplūkotu paveikto un iespējas.

Projekts noslēgsies 2022. gada 31. decembrī. Tā partneru kopējais budžets ir 590 149,67 eiro, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonds segs 501 627,21 eiro.

Novadu ziņas