Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts prezidents iepazīst Sēliju

Saistībā ar likuma izstrādi par kultūrvēsturiskajiem novadiem un šonedēļ aizsākto diskusiju ciklu par latviešu vēsturiskajām zemēm, Valsts prezidents Egils Levits šodien devās iepazīšanās vizītē uz Sēlijas kultūrvēsturisko novadu. Pa ceļam uz Ilūksti, kur notiek diskusija “Sēlijas identitāte un attstība” prezidents piestāja Sunākstē, kur apmeklēja mācītāja, latviešu laicīgās rakstniecības pamtlicēja un izgudrotāja Gotharda Fridriha Stendera atdusas vietu, Vecā Stendera parku un Ābeces taku. Tajā prezidentu sagaidīja Stendera biedrības pārstāvji un Sēlijas patrioti – Jānis Dimitrijevs un Pēteris Stradiņš, kuri pasniedza Egilam Levitam Sēlijas karogu, vietējo uzņēmēju darināto “Alīdas kafeju”, kā arī vēstuli ar lūgumu pievērst uzmanību ceļa uz Sunāksti sliktajam stāvoklim. Pēteris Stradiņš atklāja, ka Egils Levits ir otrais prezidents, kurš oficiālā vizītē apmeklējis Stendera atdusas vietu. Pirmais bija Kārlis Ulmanis 1940. gadā. 

Vizītes laikā prezidents apmeklēja arī Raiņa muzeju “tadenava” Dunavas pagastā un bioloģisko zemnieku saimniecību “Liepas” Aknīstes novadā.


Novadu ziņas