Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Var iegādāties ziedojumu zīmes

Lai gūtu atbalstu vēsturiskās ēkas Daugavas ielā 43/45, Pļaviņās, atjaunošanai, biedrība “Laime Saimē” izdevusi īpašas ziedojuma zīmes, kuras var iegādāties ikviens interesents. Pirmie ziedojumi jau saņemti.

Ziedojumu zīmes ir 5, 10, 20, 50 un 100 eiro vērtībā. Tās var iegādāties atsevišķi vai vairākas kopā, saņemot tās gan Pļaviņās, gan Rīgā. Tādējādi katrs ziedotājs iegūs apliecinājumu par piedalīšanos vēsturiskās ēkas atjaunošanā. Par šo iespēju var interesēties, sazinoties ar biedrību “Facebook” lapā vai e-pastā: biedriba@laimesaime.lv, jo zīmes var saņemt arī pa pastu. 

Zīmju autors, latviešu tēlnieks un grafikas dizainers Jānis Strupulis katru attēlojis atšķirīgi. Uz tām ir vēsturiski attēli ar šo ēku, citām vietām un notikumiem Pļaviņās, nozīmīgām Latvijas armijas personībām. 

Arī šī ēka ir kā pilsētas vēstures lieciniece. 1913. gadā kā Stukmaņu liķiera fabriku to būvēja grāfs Teodors Medems. 1919. gadā to pārņēma P. Stučkas režīms, izveidojot tur cietumu. Pēc boļševiku padzīšanas 1925. gadā ēku pārņēma Latvijas armija, kas tajā izvietoja Latgales divīzijas štābu. Šajā ēkā savu militāro karjeru izgāja desmit Latvijas armijas ģenerāļi un citi virsnieki. 1940. gadā ēku pārņēma Sarkanā armija. Pēckara gados tajā bijusi skola un arī pašvaldība. Ap 1970. gadu ēku sāka izmantot ražošanas apvienība “Rīgas apģērbs”. Šobrīd tā ir pašvaldības īpašumā un nodota biedrībai “Laime Saimē” bezatlīdzības lietošanā, kas vēlas visā tās godībā atjaunot Latgales divīzijas štāba ēku. 

Biedrības “Laime Saimē” vadītājs Andris Zeps stāsta, ka ēkā paredzēts izveidot izstāžu ekspozīcijas, konferenču un mācību zāles un sabiedrisko aktivitāšu telpas. Līdz tam gan jāpaveic liels darbs, jo ilgu laiku māja bija atstāta novārtā. Šobrīd steidzamākais ir vienai daļai atjaunot jumtu. Tāpēc nozīmīgs ikviens atbalsts. 

Ziedojumus var ieskaitīt biedrības kontā LV19HABA 0551043693907, reģ. nr. 50008226251, adrese: Pļaviņu nov., Pļaviņas, Odzienas iela 2A, LV-5120. 

Novadu ziņas