Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidzemē divu reģionālo autoceļu posmos būvnieki ir veikuši defektu labojumus

Reģionālā autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri (P32) posmā no krustojuma ar autoceļu Tīnūži-Koknese (P80) līdz Skrīveriem un reģionālā autoceļa Ērgļi-Jaunpiebalga-Saliņkrogs (P33) posmā no Mācītājmuižas līdz Rudgalvjiem būvnieki veikuši defektu labojumus, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Komunikācijas daļā. 

Reģionālā autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri posmā pērn būvdarbus veica SIA "Strabag". Posmā LVC Ceļu laboratorijas speciālisti kvalitātes pārbaudēs konstatēja neatbilstības būvprojekta specifikācijām, asfalta segumam tur bija neatbilstoša porainība. Neatbilstības tika konstatētas vienā joslas kilometrā, un šā gada maija beigās būvnieks šajā posmā veica pārbūvi. Atkārtotās kvalitātes pārbaudes uzrādīja, ka tagad porainības rādītāji tur ir atbilstoši.


Arī uz reģionālā autoceļa Ērgļi-Jaunpiebalga-Saliņkrogs, kur posmā no Mācītājmuižas līdz Rudgalvjiem pērn būvdarbus veica SIA "Binders", tika konstatēta neatbilstoša porainība. Neatbilstības tika konstatētas Jaunpiebalgā, pusotra joslas kilometra garumā. Jūlija sākumā būvnieks ir veicis pārbūvi, un šo darbu kvalitāte atkārtoti tiks novērtēta jūlija beigās.


Uz autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri pārbūvētajā posmā tika izbūvēts jauns salturīgais un šķembu slānis un ieklātas trīs kārtas asfalta. No Daugavpils šosejas puses tālākā tilta pār Maizīti vietā iebūvēja lielizmēra tērauda caurteku, Skrīveros izbūvēja lietus ūdens kanalizāciju un drenāžu, gājēju celiņu un apgaismojumu. Būvdarbu līgumcena bija deviņi miljoni eiro un 85% no tās līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).


Savukārt uz autoceļa Ērgļi-Jaunpiebalga-Saliņkrogs remonta posmā ceļa pamati netika mainīti, tie tika pastiprināti ar šķembu kārtu. Jaunpiebalgā ir ieklātas divas kārtas asfalta un izbūvēta lietus ūdens drenāžas sistēma, bet posmā līdz Rudgalvjiem - viena asfalta kārta ar sekojošu virsmas apstrādi. Šo būvdarbu līgumcena bija 4,35 miljoni eiro, ko sedza valsts budžets.

Novadu ziņas