Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viena no labākajām šautuvēm Latvijā 3

Sērenē darbību sākusi viena no modernākajām šautuvēm Latvijā — “Daugava”. Tajā varēs trenēties ne tikai mednieki, bet arī cilvēki, kuriem interesē šaušana. Ir arī izveidots stends, kur ar mazkalibra ieročiem šaušanā roku iemēģināt varēs arī bērni.

Šautuve izveidota Sērenes pagastā, un  licence tai izsniegta pieciem gadiem. “Te var trenēties gan profesionāli mednieki un šāvēji, gan iesācēji. Interesenti var trenēties šaušanā pa lidojošiem mērķiem, šautuvē darbojas sešas “šķīvīšu” metamās mašīnas, ir izveidots arī klasiskais apaļais stends un tranšeju stends jeb amerikāņu traps,” stāsta “AB investment group” valdes priekšsēdētājs Vitolds Rozītis. “Tāpat ir iespēja šaut arī pa kustīgiem mērķiem — pa mežacūku no 35 vai 50 metriem, alni no 100 metriem. Pa nekustīgiem mērķiem var šaut līdz pat 300 metru attālumā. Šāda iespēja Latvijā ir reti kur. Pie  mums jau brauc šāvēji no Rīgas un citām Latvijas vietām.”
Vitolds Rozītis saņēmis B, C, D šaušanas instruktora sertifikātu un var apmācīt jebkuru iesācēju.
Šautuvē ierīkoti speciāli paaugstināti soli skatītājiem, stends šaušanai ar mazkalibra ieročiem, kur roku var iemēģināt ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Padomāts arī, lai sacensību un aktīvas atpūtas cienītāji var labi atpūsties. Pie šautuves izveidots paviljons ar milzīgu kamīnu. Līdzās ir virtuve, kur var cept pat frī kartupeļus un kebabus.
Šautuvē gādāts par drošību arī pēc tās darba laika — tajā izvietots 13 novērošanas kameru un 17 kustību sensoru.
“Daugavā” jau viesojies populārā mednieku  un makšķernieku žurnāla “MMD” galvenais redaktors un lielāko šaušanas sacensību medniekiem organizators Didzis Pakalns, un Sērenes šautuve jau tagad ir atzīta kā viena no galvenajām kandidātēm, lai te rīkotu nākamā gada Latvijas čempionātu šaušanā. “Līdz šim sacensības parasti notika Ādažos, bet esmu gandrīz pārliecināts, kā nākamie mači risināsies Sērenē,” saka Rozīša kungs. Lai uzņemtu sacensību dalībnieus un viesus, pie šautuves veido automašīnu stāvvietas, tirdzniecības vietas un visu pārējo, lai apmeklētāji justos ērti. Var šaut arī no otrā stāva.

“Mūsu šautuve ir viena no labāk aprīkotajām Latvijā,” atzīst “AB investment group” valdes priekšsēdētājs Vitolds Rozītis.

Komentāri 3

Apsveicami!

jā, šo noteikti vajadzēja, citādi daži pilsētas brieži tik bezmērķīgi plīkšķina pa pilsētu jebkurā dienas stundā, vismaz tagad iemācīsies trāpīt un ar saviem varoņdarbiem papildinās kriminalinform sarakstu! Sevišķi jau bērniem ir jāmācās šaut!

pirms 9 gadiem, 2011.09.08 15:16

šoks

Vissvarīgākais,ka iekost kādam un aiz muguras!!Ir tāds sporta veids kā biatlons un bērniem tas pat nenāk par ļaunu iemācīties trāpīt mērķi!!!Saprotu,ka ir aprobežoti cilvēki,kas nesaprot KO trenē šaušana,mēģināšana tēmēt mērķī utt.Nu ja nav sajēgas ,nevajag lieki forumos izteikt savu negatīvismu,to var izdarīt savu paziņu lokā un atklāti!

pirms 9 gadiem, 2011.09.08 23:02

Bernards

Es arī gribu iemācīties šaut mērķī. Varēšu piedalīties "Pašvaldību darbinieku šaušanas sacencībās", lai gan saka, ka šaut gribētāju liela rinda....

pirms 9 gadiem, 2011.09.12 22:40

Novadu ziņas