Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles policisti pieķer vīrieti, kurš neievēro pašizolācijas noteikumus

27. oktobrī Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Aizkraukles iecirkņa darbinieki sāka administratīvā pārkāpuma procesu par gadījumu, kad vīrietis pēc atbraukšanas no ārzemēm 26. oktobrī jau nākamajā dienā bija devies uz publisku vietu, nelietojot mutes un deguna aizsegu. 


Trešdien, 28. oktobrī, VP ZRP Jēkabpils iecirknī arī tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process par pašizolācijas neievērošanu, jo vīrietis, kurš 25. oktobrī bija ieceļojis Latvijā, jau divas dienas vēlāk devās uz publisku vietu, nelietojot mutes un deguna aizsegu.


Savukārt VP ZRP Tukuma iecirknī 27. oktobrī tika uzsākti divi administratīvā pārkāpuma procesi pret vienu vīrieti un sievieti, kuri pēc atgriešanās no ārvalstīm neatradās viņu norādītajā pašizolācijas adresē, bet, neinformējot policistu, uzturējās citā novadā.

Otrdien, 27. oktobrī, VP ZRP Tukuma iecirkņa amatpersonas uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par gadījumu, kad vīrietis, kuram līdz 27. oktobrim bija jāatrodas pašizolācijā, 23. oktobrī neatradās savā dzīvesvietā, bet bija devies pie draudzenes uz citu novadu. Sarunā ar policistu vīrietis norādīja, ka strādājot par kurjeru dažādās Eiropas valstīs un uzskatot, ka viņam pēc darba brauciena nav jāatrodas noteiktā dzīvesvietā, bet, aizpildot anketu ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmā, var norādīt Latviju kā tranzītvalsti un neievērot pašizolāciju. Likumsargi personai izskaidroja, ka Latviju kā tranzītvalsti norāda tikai tās personas, kuras Latvijā atrodas caurbraucot, nevis reāli šeit uzturoties.


Valsts policija atkārtoti atgādina, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” persona, kas pēdējo 14 dienu laikā uzturējusies kādā no Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētajām valstīm, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, nodrošina pašizolāciju dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā 10 dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts. Pirms pašizolācijas vietas maiņas persona par to obligāti informē Valsts policiju.


Vēlreiz uzsveram, ka policijas mērķis pavisam noteikti nav sodīt, bet gan uzraudzīt ierobežojumu kontroli, tādējādi novēršot iespējamus drošības un veselības apdraudējumus. Katrs gadījums ir vērtējams individuāli — policija izvērtēs atbildību atbilstoši situācijai un apstākļiem, tostarp brīdinot un veicot pārrunas, tomēr, ja tiks konstatēti apzināti, klaji pārkāpumi, par to pienāksies sods. Tāpēc vēršam uzmanību, ka atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 50. pantam par izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no divām līdz 400 naudas soda vienībām, kas atbilst 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai — no 28 līdz 1000 naudas soda vienībām, kas atbilst 140 līdz 5000 eiro.


Ņemot vērā šī brīža situāciju ar Covid-19 izplatīšanos, ikvienam iedzīvotājam arī pašam ir jāuzņemas atbildība un jāievēro noteiktie drošības pasākumi.


Operatīvie dienesti