Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Četriem ūdens motocikla vadītājiem jāmaksā naudas sods

22. jūnijā, veicot plānoto profilaktiska rakstura pārbaudi, likumsargi Daugavā Kokneses un Pļaviņu novadā konstatēja, ka četras personas vada ūdens motociklus bez likumā noteiktā kārtībā iegūtas atpūtas kuģa vadīšanas apliecības. 

Policijā par notikušo sākti četri administratīvā pārkāpuma procesi un katrai personai piemērots 100 eiro liels naudas sods. Tāpat pārbaudes laikā konstatēts, ka  Daugavā Pļaviņu novadā vīrietis vada airu laivu, būdams 0,75 promiļu lielā alkohola reibumā. Sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots brīdinājums. 


Likumsargi atgādina, ka Noteikumos par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos 21.4. apakšpunktā ir noteikts, ka kuģošanas līdzekļa vadītājam ir aizliegts vadīt kuģošanas līdzekli bez derīga vadītāja kvalifikāciju apliecinoša dokumenta vai arī, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles. Tāpat atbilstoši Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likuma 67. panta devītajai daļai par atpūtas kuģa vadīšanu, ja nav iegūtas attiecīgā atpūtas kuģa vadīšanas apliecības, piemēro naudas sodu no 100 līdz 250 eiro un aizliegumu iegūt atpūtas kuģa vadīšanas tiesības uz diviem gadiem. Savukārt atbilstoši Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likuma 69. panta ceturtajai daļa par airu laivas vadīšanu publiskajos ūdeņos, ja vadītāja izelpotajā gaisā vai medicīniskajā pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, airu laivas vadītājam piemēro brīdinājumu. 

Operatīvie dienesti