Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvairoties no soda, policistam piedāvā 150 eiro un zivi

30. jūnijā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa darbinieki Daugavā veica profilaktiska rakstura pārbaudi,. Tās laikā tika konstatēts, ka četras personas vada kuģošanas līdzekļus, būdamas alkohola reibumā, viena persona — bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām atpūtas kuģa vadīšanas tiesībām, kā arī vienā laivā tika konstatēta cigarešu paciņa ar Baltkrievijas Republikas akcīzes marku. 

Aizkraukles iecirkņa amatpersonas Daugavā Kokneses novadā konstatēja, ka divi vīrieši vada airu laivas, esot alkohola reibumā. Vienam no viņiem izelpā konstatētas 0,89 promiles, bet otram — 0,86 promiles. Abos gadījumos policijā sākts administratīvā pārkāpuma process. 


Viens likumpārkāpējs tika konstatēts arī Pļaviņu novadā, kur Daugavā vīrietis vadīja motorlaivu bez likumā noteiktā kārtībā iegūtas atpūtas kuģa vadīšanas apliecības.  Arī šajā gadījumā likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu. Turpat Pļaviņu novadā policisti kādā laivā pamanīja vienu cigarešu paciņu “NZ” (20 cigaretes), kurai bija Baltkrievijas Republikas akcīzes marka. Par tabakas izstrādājumu, kuri nav marķēti ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, lietošanu ir sākts administratīvā pārkāpuma process. 

Savukārt Daugavā Jaunjelgavas novada Seces pagastā vīrietis vadīja motorlaivu, būdams 0,98 promiļu reibumā, taču viņš, cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas, piedāvāja likumsargiem 150 eiro un laivas pasažieris — 150 eiro un zivi. Par minēto faktu pret abiem vīriešiem  sākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām, kā arī sākts administratīvā pārkāpuma process par  laivas vadīšanu publiskajos ūdeņos, esot alkohola reibumā. 


Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai par kukuļa jeb  materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu došanu vai piedāvāšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Valsts policija uzsver, ka atrašanās laivā un tās vadīšana alkohola reibumā ir nesavienojama un ļoti bīstama, jo tās vadītājs un pasažieri nespēj objektīvi novērtēt apstākļus un pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Alkohola reibums liek vairāk riskēt un neļauj pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. 

Operatīvie dienesti