Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavas novadā aizdomas par nelegālu ieroču apriti

Valsts policija (VP) četros kriminālprocesos izņēmusi ievērojamu daudzumu kara laika ieroču un sprāgstvielu, aģentūru LETA informēja VP.

Policija ieguva informāciju par personām, kuras, iespējams, nodarbojas ar šaujamieroču, to būtisko sastāvdaļu, munīcijas un spridzināšanas ierīču nelikumīgu apriti Rīgā, Liepājā, kā arī Baldones, Dobeles, Jaunjelgavas un Daugavpils novados.
Izmeklēšanas darbību rezultātā noskaidrotas iesaistītās personas — 1957., 1962., 1963., 1970., 1978. gadā dzimuši vīrieši —, kā arī nelikumīgi glabāto priekšmetu atrašanās vietas.

Kriminālprocesos veiktas vairākas kratīšanas dzīvokļos un privātmājās un no nelikumīgās aprites izņemtas trīs pistoles, divi revolveri, 15 karabīnes, 32 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, 2094 munīcijas, viena rokas granāta, 42 spridzināšanas ietaises, 508 spridzināšanas ietaises sastāvdaļas un četri kilogrami sprāgstvielu.

Šaujamieroču nelikumīgās aprites apkarošana ir ne tikai kārtējās ieroču un to sastāvdaļu glabātavas konstatēšana, bet arī svarīga cīņa ar to glabātājiem, tādējādi novēršot pastāvošos drošības riskus sabiedrībai, norāda policija.

Policija atgādina, ka personas, kuras labprātīgi nodod bez attiecīgās atļaujas izgatavotu, iegādātu, nēsātu vai glabātu šaujamieroci, sprāgstvielu vai spridzināšanas ietaisi tiek atbrīvota no kriminālatbildības, ja personas darbībās nav cita noziedzīga nodarījuma sastāva.


Operatīvie dienesti