Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par mājsēdes neievērošanu Aizkraukles reģionā sodi ap 15 000 eiro apmērā

Kāda Aizkraukles reģionā bijusi gada nogale ar četrām brīvdienām, to “Staburags” jautāja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākajai speciālistei Dacei Kalniņai. Pēc datu apkopošanas viņa informē, ka gadumijas brīvdienās mājsēdes kontroles pasākumu laikā Aizkraukles iecirkņa apkalpojamajā teritorijā reģistrēti 125 pārkāpumi! 

Mazākie sodi 10 eiro apmērā tika piemēroti 13 personām, viens iedzīvotājs nopelnīja 1500 eiro lielu naudas sodu, trijiem likumsargi piemēroja 1000 eiro lielu naudas sodu, diviem iedzīvotājiem nāksies soda naudā samaksāt 800 eiro, bet visvairāk — 41 personai — tika piemēroti naudas sodi 200 eiro apmērā. 

Aizkraukles iecirkņa apkalpojamajā teritorijā gadumijas karstais punkts bija Pļaviņās, kur iedzīvotāji ļoti atklāti demonstrēja savu likumnepaklausību. 31. decembrī, aptuveni stundu pirms pusnakts, Robežu ielā, ārpus savas dzīvesvietas, atradās 1973. gadā dzimusi sieviete, kura sarunā ar policistiem apgalvoja, ka ierobežojumi uz viņu neattiecas, kā arī pauda gatavību turpināt savas darbības. Likumsargi viņai piemēroja 1000 eiro lielu naudas sodu. 

Pēc neilga laika — 1. janvārī 18 minūtes pēc pusnakts — konfliktu ar policistiem sāka 1976. gadā dzimis vīrietis, kurš nepakļāvās darbinieku likumīgajām prasībām, kā arī atteicās nosaukt savus personas datus. Viņam tika piemērots 1500 eiro liels naudas sods. 
Tajā pašā naktī pulksten 3.01 pēc policistu aizrādījuma 1966. gadā dzimis vīrietis turpināja atrasties publiskā vietā un ignorēja norādījumus doties uz savu dzīvesvietu, kā arī izteica draudus policistiem. Par šādu uzvedību viņam tika piemērots naudas sods 1000 eiro apmērā. Tāpat 4. janvārī, ceturksni pēc pusnakts, 1955. gadā dzimis vīrietis ignorēja vairākkārtējus policistu aizrādījumus un provocēja uz konfiktu, tādējādi nopelnot 800 eiro lielu naudas sodu. 

31. decembrī pulksten 23.05 Jaunjelgavā 1986. gadā dzimis vīrietis vadīja transportlīdzekli, būdams alkohola reibumā. Viņam tika piemērots 1000 eiro liels naudas sods, kā arī uzsākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā. Savukārt nesadarbošanās ar likumsargiem un aizbēgšana no notikuma vietas Skrīveros, Dīvajas ielā, beidzās ar 800 eiro lielu soda naudu 1991. gadā dzimušam vīrietim. 

"Valsts policija atgādina, ka šīs nedēļas nogalē, no 8. līdz 10. janvārim, arī ir noteikta mājsēde, kuras laikā sadarbībā ar pašvaldību policiju, Valsts robežsardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tajā skaitā Zemessardzi, policija pastiprināti uzraudzīs, vai tiek ievērotas ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības. Jāsaprot, ka šīs prasības ir nepieciešamas vīrusa izplatības mazināšanai un sabiedrības veselības labad," uzsver Dace Kalniņa.

Operatīvie dienesti