Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Secē ugunsdzēsēji glābēji strādā deviņas stundas (papildināts)

Sestdien, 20. februārī, plkst. 19.00 Aizkraukles, Viesītes, Jaunjelgavas un Jēkabpils ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jaunjelgavas novada Seces pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu ķieģeļu ēkā deg starpstāvu pārsegums un starpsiena 2. stāvā 50 m2 un mansarda stāvs 30 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc gandrīz deviņu stundu darba. Tos apgrūtināja sarežģītais ēkas plānojums un degšana, kas norisinājās slēpti zem pārsegumiem. 

Papildināts

Seces pagasta pārvaldes vadītājs Arnis Mencendorfs stāsta, ka tā ir kādreizējā zivsaimniecības kantora ēka Seces pagasta Purviņu ciema centrā, kurā dzīvo viena ģimene. Viņš vakar bija ieradies notikuma vietā, lai cietušajai ģimenei piedāvātu palīdzību. Ģimene vēl gaidīja VUGD atzinumu, lai varētu vērsties pašvaldībā pēc materiālās palīdzības, bet no citas dzīvesvietas atteicās, jo jau daudz ko saviem spēkiem sakārtojuši un salabojuši. 

Mājas saimnieks Didzis “Staburagam” stāsta, ka ugunsgrēks izcēlies no dūmvada, izdegusi daļa otrā stāva un nedaudz arī ticis trešajam stāvam, sadegušas sijas, tādēļ būs jāliek jaunas. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās viens palīgs guvis rokas apdegumus, tādēļ nogādāts slimnīcā. Apmēram 20 cilvēku, lielākoties viņa draugi, radi un kaimiņi palīdzējuši izvākt sadegušos gruvešus un bojātās lietas. Dzēšot liesmas, glābēji šīfera jumtā izsita caurumu, kas tagad ir jau salabots. Glābēji bija spiesti izsist arī logu stikla rūtis, kas vēl jālabo. Viņš teic, ka vēl daudz darba, lai visu savestu kārtībā, un jāsteidz, kamēr vēl silts un āra temperatūra ir plus grādu. Ģimene šajā mājā turpinās dzīvot un centīsies ar visu paši tikt galā. 

Jautāts, vai ar “Staburaga” palīdzību vajadzētu aicināt brīvprātīgos ziedotājus, Didzis teic, ka sadzīves mantas ir saglābtas. Ja kāds vēlas kaut ko ziedot naudas veidā, lai tad palīdzība labāk tiktu nodota ar Seces pagasta pārvaldes starpniecību. Noderētu arī  būvmateriāli.    


Brīvdienās notikuši arī citi ugunsgrēki. Sestdien pēcpusdienā Pļaviņu novada Vietalvas pagastā dega koka šķūnis pilnā 84 m2 platībā un 10 m3 siena.  Piektdien, 19. februārī, no rīta Jaunjelgavā dega suņa būda 2 m2 platībā. Visticamāk, ka ugunsgrēku izraisīja karstie pelni, kas pēc apkures ierīces tīrīšanas bija izbērti blakus būdai.


VUGD aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un parūpēties par sava mājokļa ugunsdrošību, tādējādi arī parūpējoties par savu un apkārtējo drošību. Sodrēju tīrīšana no dūmvada, pareiza apkures ierīču ekspluatācija un to tehniskā stāvokļa novērtēšana ļaus izvairīties no ugunsgrēkiem apkures sezonas laikā. Lai cik neliela, uguns liesma ir bīstama, ja to atstāj bez uzraudzības vai izturas nevērīgi, tāpēc, lietojot atklātu uguni – iededzot svecīti vai smēķējot, jābūt uzmanīgam. Savukārt, dūmu detektors mājoklī savlaicīgi brīdinās tā iemītniekus par izveidojušos sadūmojumu un ļaus pašiem evakuēties, un par notikušo paziņot operatīvajiem dienestiem. 

Operatīvie dienesti