Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Staburaga pagastā aizdegas rugāji, Skrīveros — meža zemsedze

26. jūlijā plkst. 12.07 tika saņemts izsaukums uz Staburaga pagastu, kur dega labības rugāji 3 hektāru lielā platībā. Plkst. 14.03 ugunsgrēks tika nodzēsts — informē VUGD pārstāve Sandra Vējiņa. 

Plkst. 12.12 VUGD saņēma izsaukumus uz Skrīveru pagastu, kur dega meža zemsedze 1,1 hektāra lielā platībā. Pēc nepilnu trīs stundu ilga darba ugunsgrēku izdevās ierobežot, bet plkst. 22.32 ugunsgrēks tika pilnībā likvidēts. 
“Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecībā un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos,” uzsver Sandra Vējiņa. 

Operatīvie dienesti