Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Suns Darvins norāda uz četriem Aizkraukles novada skolu jauniešiem

16. septembrī policisti, veiksmīgi sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Darvinu, veica pārbaudes Aizkraukles novada izglītības iestādēs un Tukuma novada izglītības iestādes dienesta viesnīcā. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi kopā tika nogādāti 12 jaunieši. Tāpat likumsargi konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci un cigaretes.  

Pārbaudes laikā kopā ar kinologu un Darvinu kādā no izglītības iestādēm Aizkraukles novadā policisti konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci “Vozol” un cigaretes. Pret jaunieti sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otro daļu par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.
Kopumā divās skolās Aizkraukles novadā dienesta suns Darvins norādīja uz četriem jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākti četri administratīvā pārkāpuma procesi, un šobrīd tiek gaidīti ķīmiski toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti.

Preventīvā pasākuma laikā 16. septembrī Tukuma novadā dienesta suns Darvins norādīja uz astoņiem  jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi, un šobrīd tiek gaidīti ķīmiski toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti, atkarībā no analīžu rezultātiem tiks pieņemti turpmākie lēmumi. 

Saskaņā ar Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48.panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro.

Policija aktīvi strādā narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā, un pārbaudes turpināsies. Pārbaužu mērķis ir atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, kā arī brīdināt par atbildību un novērst lietošanu turpmāk. Likumsargi atgādina, ka narkotisko un psihotropo vielu lietošana, glabāšana un arī tirgošana ir nopietns pārkāpums,  atbilstoši nodarījuma smagumam par to paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.

Operatīvie dienesti