Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesai nodod lietu par kukuļdošanu un kukuļa pieņemšanu

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu trīs personu apsūdzībā par kukuļošanu, proti, viena persona izdarīja materiālu vērtību piedāvāšanu un nodošanu, bet divas Valsts policijas amatpersonas pieņēma kukuli par likumīgu darbību neizdarīšanu kukuļdevēja interesēs.


Saskaņā ar lēmumu apsūdzētais 2019.gada 15.jūlijā vadīja automašīnu ar Lielbritānijas reģistrācijas numura zīmi bez transportlīdzekļa vadītāja apliecības un pieļāva ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Viņu apturēja Valsts policijas amatpersonas. Vīrietis nevarēja uzrādīt transportlīdzekļa vadītāja apliecību, kā arī Latvijā derīgu OCTA polisi. Lai netiktu uzsākta administratīvā lietvedība, vīrietis izteica materiālas vērtības – naudas 200 EUR apmērā – piedāvājumu. Pēc tam vīrietis kopā ar Valsts policijas amatpersonām aizbrauca pie vīrieša radinieka, kurš iedeva vēl naudu. Atrodoties Valsts policijas transportlīdzeklī, vīrietis Valsts policijas amatpersonām iedeva kukuli – naudu 350 EUR apmērā.


Lietā viena persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas, bet divas personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 320.panta trešās daļas.


Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.


Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.Operatīvie dienesti