Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesās personu par kolēģu krāpšanu, aizņemoties naudu

Specializētās vairāku nozaru prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu Nacionālo bruņoto spēku instruktora apsūdzībā par 29 krāpšanām, kuras viņš veicis, aizņemoties naudu no saviem kolēģiem. Viņš apkrāpis kolēģus, par ieganstu izmantojot dažādus iemeslus, kādēļ nauda vajadzīga. 

Saskaņā ar apsūdzību noziedzīgie nodarījumi veikti laika posmā no 2017. gada līdz 2019. gadam. Vīrietis maldināja kolēģus un lūdza viņam aizdot dažādas naudas summas kā ieganstu izmantojot, piemēram, to, ka nauda nepieciešama biznesa vajadzībām vai mātes ārstēšanai. Kolēģi viņu zināja kā godprātīgu darbinieku, tāpēc aizdevuši dažādas naudas summas, sākot no 50 EUR līdz pat dažiem tūkstošiem eiro.Krimināllietā par cietušām atzītas 19 personas.Par šādām iepriekš minētajām darbībām persona tiek apsūdzēta 22 Krimināllikuma 177. panta pirmajā daļā un septiņu Krimināllikuma 180. panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Operatīvie dienesti