Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē nostrādāja visas 23 pārbaudītās trauksmes sirēnas

Pirmdien, 28. jūnijā, Zemgalē, pārbaudot Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, tika konstatēts, ka bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja visas 23 pārbaudītās Zemgalē izvietotās trauksmes sirēnas.


Zemgalē trauksmes sirēnas tika iedarbinātas:

Jēkabpilī (trīs), Aknīstes novadā un Viesītes novadā;

Bauskas novadā un Iecavas novadā;

Dobeles novadā (divas) un Auces novadā;

Aizkraukles novadā (divas), Jaunjelgavas novadā un Pļaviņu novadā;

Tukuma novadā (trīs) un Kandavas novadā;

Jelgavas pilsētā (četras) un Jelgavas novadā.


„Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai ārkārtējā situācijā, notiekot dabas vai tehnogēnai katastrofai, vai arī pastāv tās draudiem. Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas un ik reizi šīs pārbaudes organizēt citādāk, lai, ja būtu kādas aizķeršanās vai traucējumi, tas tiktu pamanīts un novērsts, tādējādi nodrošinot to, ka reālā situācijā sirēnas nostrādātu bez traucējumiem. Arī aizvadītā gada novembrī Zemgalē nostrādāja visas trauksmes sirēnas un tas ir ļoti pozitīvs rezultāts,” norāda VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Raimonds Kudlis.


Visā Latvijā no šodien pārbaudītajām 139 trauksmes sirēnām nenostrādāja septiņas. Par visiem konstatētajiem traucējumiem VUGD informēs Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas atbild par trauksmes sirēnu uzturēšanu.


Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma).

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.


Saskaņā ar Ministru kabineta 2017.gada 8.augusta noteikumu Nr.440 “Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība” VUGD veic trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi, lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli un sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem (radio un TV).  

Operatīvie dienesti