Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cerēsim uz labāko

Vakar “Latvijas Pasts” izplatīja vēstuli, kurā informēja, ka atsauc savu iesniegto piedāvājumu universālo pasta pakalpojumu sniedzēju noteikšanai konkursā, jo joprojām nav skaidrības par abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojuma regulējumu no 2020. gada 1. janvāra, un līdz ar to arī pasta tarifu projekts var atšķirties no tā, ko pasts iesniedzis dokumentu paketē konkursa pieteikumā. Latvijas Preses izdevēju asociācija, kuras pārstāvji vakar šo jautājumu Rīgas pilī pārrunāja arī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, gan ziņo, ka izdevējiem par šo paziņojumu nav jāuztraucas, jo tiek gatavots viss nepieciešamais skatīšanai valdībā, lai vēl divus gadus saglabātu esošo preses piegādes un tās izmaksu kompensācijas mehānismu. Arī Satiksmes ministrijas, kuras pārziņā ir “Latvijas Pasts”, pārstāve Ieva Kancēna ziņu aģentūrai LETA vēsta, ka meklēt risinājumus drukātās preses piegādes kompensācijai “Latvijas Pastam” varētu nākamajā valdības sēdē otrdien, 13. augustā. Sēdes darba kārtībā gan pagaidām šāda punkta nav, par to pirmdien vēl būs jāvienojas Sadarbības padomei.

Runājot par pasta pieprasīto papildu finansējumu preses piegādes izmaksu kompensēšanai, Satiksmes ministrijas pārstāve paudusi, ka to varētu ņemt no naudas, kas iepriekš valsts budžetā bija paredzēta elektrovilcienu iegādei. Tā kā līgums par vilcienu iegādi noslēgts par mazāku summu, nekā sākumā bija plānots, tad radušies līdzekļi, kurus varētu novirzīt pastam.

Noteikti ikviens preses izdevējs ar satraukumu seko līdzi katram jaunam paziņojumam gan no ministrijas, gan “Latvijas Pasta” un arī no valdības, jo bažas, vai laikus tiks rasts risinājums, nepamet. Man uz galda stāv pasta vēstule, kurā piedāvāta preses piegādes maksa, ja finansējums kompensācijai netiks rasts. Un nav runa par trīs vai četras reizes lielākām, bet gan desmitkārtīgām izmaksām. Ko gan šādā situācijā varam piedāvāt saviem lasītājiem? Nopietnu abonēšanas cenu kāpumu!

Internetā pie rakstiem par šo tēmu lasu komentārus — kāpēc no valsts budžeta jāfinansē privātais bizness, un vai tad avīzes šodien vispār vēl kāds lasa? Lasa gan, un lasītāju, kuriem rūp objektīva informācija, stāsti par vietējiem notikumiem un cilvēkiem, ir pietiekami daudz. Noteikti to gribētu lasīt vairāk, taču ne visi var atļauties avīzi abonēt. Protams, ja mēs piedāvātu abonementu par pieciem eiro gadā, kā tas ir Indijā, būtu lieliski, taču Latvijā tas nav reāli.

Mēs ceram, ka risinājums šajā jautājumā tiks rasts jau tuvākajā laikā un nākamajā gadā nebūs jāpiedzīvo dramatisks abonentu skaita kritums vai pat reģionālo laikrakstu, kas savos novados ir ļoti nozīmīgi, neatkarīgi informācijas avoti, slēgšana un arī turpmāk mēs būsim kopā ar saviem lasītājiem. ◆

Viedokļi/Komentāri